Jehoova teenistuse armsus

Vanainimene sõitis 4 km soome kelguga selleks et kiriku saada ehkki hommikul oli kraadi -18 C. Oli rõõm teenida taas. Eestimaa külmapoolusel. Kirjakoht oli Matteuse 24 – lõpuaegadest. Jeruusalemma templi ärahävitamisest kuni Kristuse tulemise ja ilmalõpuni välja. Noid kahte viimast käsitletakse sageli koos aga vahel ka lahus. Kuni siis selliste premillenialistlike õpetusteni välja mis seitsmeaastase kannatuseaja jagavad pooleks kusjuures kogudus võetakse ära 3,5 aasta pärast ja siis alles läheb hädaajaks lahti. Ei julge selliseid skeeme tõsiselt võtta aga mulle tundub et meil on ikka ja alati kergem siit ära minna teades et see leiab aset pöördelistel aegadel mil kõik otsa saab ja lõppeb ja muutub. Surra viimaste seas. Olla viimane metsik indiaan USA-s Ishi või siis viimane Kamass, või Liivlane või Mohikaan. Siis oleme ehk nagu kaptenid kes laevast viimseina lahkuvad. Kas ka tegelikult?

Adventistid on ainuke uskkond kel on termin “suur pettumus” ametlikult käibel. Teisel on pettumused  aga terminit ei ole. Ja üks pettumus ei kaitse vast järgmiste eest. Iga suure reformaatori kapis on eskatoloogiline luukere. Nii Luteril kui Wesley’l. Väga iseloomulik sektidünaamika. Ootame ootame ja siis on järsku juba möödas, täpselt samamoodi nagu oli Jeesuse ülestõusmisega. Juba tuli ära. Oot millal küsib uskmatu? Ja täpset hetke ei olegi. Ongi nii et ees ees ees ja siis juba järsku on möödas. Nii ongi. Ikka magad maha. Tuli küll aga teistmoodi kui keegi oleks osanud oodata iiales. Tuleb tuleb tuleb tuli.  Ja nõnda on ka muude sektidega. Tuleb tuleb tuleb … ja oli juba ära. Mimeetiline nakkus asendub ühtäkki möödanikutõdemusega. Siin on veel midagi millest ma aru ei saa. Õigupoolest on see see sektlik ajadünaamika ja kuis see mimeesisega seotud on? Sellest ei saa lõpuni aru.

Kuri on see inimene kes püüab tõestada et inimesed on hullemad kui teistele tundub. On küll aga nad on ka paremad kui tundub. Kui neil on eeskuju ja maatriks keda järgida. Kui pole siis on hullemad. Kui sa ainult selle poole oled ära õppinud siis on tõesti pahasti. Kuri on see kes püüab tõestada et keegi ei muutu, paremaks vähemasti mitte. Kui siis ehk vaid väsib. Vaevalt sedagi.

Mulle meeldib see kui kirikus ei ole palju inimesi ja mulle on nood vähesed inimesed armsad. Need kes panevad 4 km soomekaga et kirikusse saada. Sellist inimest ei tohi papp petta, ei iial. Kunagi pagesin maailmast vabakirikusse aga maailm oli seal ees ja seal sees. Nüüd olen väsinud sellest lõputust suhteklaarimisest mis seal enamjaolt käib ja kuhu mindki takkajärgi ikka veel sisse püütakse püüda. Mu ainus viga on see et olen kohati liiga empaatiline ja kaasatundev ja jään vahel liiga kauaks inimesi kuulama. Selle eest ma kannatada saangi.

Eesti inimesi iseloomustab ikka seesama kilter/kubjas/aidamees mentaliteet. Väike kodune ugriõelus. Isegi uus võimas seriaal on tehtud “Klass” nimi. Mis selle asemel et püüda tervendada või heastada lihtsalt demonstreerib meie oma väikest ugrikurjust meie laste seas ja killas. Muud maad ja rahvad tahaks terveks saada ja teeks selleks ehk midagi et vabaneda, meid aga iseloomustab kurjuse kunstiline väärtus. Ja häbenematus seda eksponeerida. Kurjuse fenomen, sest see on meie oma, väike meile armas ja iseloomulik. Ja siis me imestame et kui me endid ise peame erilisteks ja tublideks siis miks teised meid lihtsalt väikesteks ja kurjadeks peavad. Sellepärast peavad et me seda olemegi. Meie aga arvame et ega nad ju meist paremad ole aint rikkamad miks nad siis meid küll kurjadeks peavad? Sest me ei saagi oma palgiga muud kui pinde näha. Me ei näe teiste paremust. Oh saaks ise ka niimoodi nagu Loorits või Haamer et oleme nii head ja kõik paha on meile ja meisse aint okupantidelt tulnud.

Mina ei suuda ega taha seda Klassi vaadata. Ma vahetasin sageli klassi ja pidin end igal pool üha ja uuesti tõestama. Nii nagu sa igalpool pead ka uues töökohas ja uues kirikus. Mina aga ei tõesta enam midagi sest mul pole enam midagi tõestada.  Võtan pressiesindaja kes ütleb vaid oo mani padme hum ja – ongi kõik.

Aga ilus oli ja päike paistis ja hing oli rõõmus ja hell.

Advertisements

2 Responses to “Jehoova teenistuse armsus”


  1. 1 Kersti 14.02.2011, 20:15

    “Mu ainus viga on see et olen kohati liiga empaatiline ja kaasatundev ja jään vahel liiga kauaks inimesi kuulama. Selle eest ma kannatada saangi.”

    No aga siis Sa ju oledki Jeesuse reinkarnatsioon. Päris tõsiselt…

  2. 2 andrus 15.02.2011, 10:51

    Ei ole näed. Pole must sellist vahedat tõeütlejat nagu Meister meil oli. Minagi pigem väsin ja tüdin inimestest kui viitsin nondega klaarida.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: