maailmapilt

Püüelda heale. Püüelda paremale. Tee üks hea asi ja varsti tahad juba järgmist teha. Nakkab. Mis on hea, kes on hea? On vaid üksainus kes on hea. Head on erinevad. Filosoofiline tõde on mitmenäoline, kõlbeline tõde on ema Teresa näoga minu jaoks. Hooliv ja teeniv ja armastav. See on kõlbeline. Teha head. Head teha tuleb ennekõike iseendale. Parandatud hambad parandavad meeleolu, ütleb Runnel. Kui ennast ei armasta, tühja sa siis teisigi.

On aga hääd mis  on sotsiaalne ja tahab ja eeldab teist inimest kõrval. See on tricky. Siinkohal läheb asi keeruliseks reeglina aga las ta läheb. Ja väga palju oleneb tõesti sest ürgusaldusest mis meis on. Ja mis tost kui see petta saab, kui ikka põhi on tugev siis saab end sealt ju ikka ja jälle uuesti lahti tõugata. Mulle oli eelmine nädal ilus, pastorite konverents ja Benjamini õnnistus laupäeval.

Mõjub paremini kui iiales oleks osanud või lootnud. Halb on see inimene kes püüab ikka ja alati ja jälle sulle tõestada et sa/ta/ on märksa hullem kui keegi oskaks arvata. Inimene kes tõestab teiste halptust. See on halb inimene. Isegi siis kui tal õigus on ja eriti siis on ta halb inimene. Või oma kontsepti nagu Juudas Jeesusest. Ja oli tark omast meelest. Need on kurjuse protuberantsid mis jõuavad kaugele nagu noodki mis päikesest lähtuvad. Tark selles mõttes et küll ta siis ennast tõestama peab kui ta kinni võetakse. Et teen halba tehes talle head. Liiga keerulistes kombinatsioonides on halbtus ikka sees. Headus on lihtne. Kus on palju sõnu seal ei puudu ülekohus ütleb vana tark raamat. Aga ei tõestand ta end. Jeesus. Ja Juudas jäi süüdi selles et omast meelest tark oli ja püüdis teda sundida tõestama. Kui ta aga tõestas, nagu mõned arvavad siis pole tal ju pattu üldse ega ülepea ja siis oli ta pelk rollitäitja.

Kes nagu inspektor Javert Hüljatutes ei usu iialgi kellegi paremaks saamisesse vaid terve oma elu muudkui jälitab ja paljastab. Aga isegi kui inimesed paremaks ei saa siis ometi väsivad nad ka kurjast viimaks ja keegi ei taha trellide taga surra.  

Kes wikileakside peale pöördesse lähevad, ikka nood kes saavad parastada. Ja kel on midagi nagu Assangel see paratamatult zantazeerib. Temagi ei saa teisiti. Nii nagu Puutin ütles et USA on küüniline. Ja Eestis Edgar, Blokk jt. Ma ei tahaks sellisele tasandile langeda. Ja uskkond kes sind demoniseerib ja su patte kollektsioneerib on kah halb. Kindel see.

Mulle langes siin ports kätte ja mina mõtlesin et saaks portsust lahti, kingitus või annetus langes kätte teisisõnu. Et müüks maha noh aga ehk on mulle seda vaja et õppida inimestega läbi saama ja hea peremees olema. Ehk nii. Ei tea ju veel täpselt. Aga proovime.

Advertisements

0 Responses to “maailmapilt”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: