sauh

Niih läheme ära komandeeringusse. Arvuti jääb linna lastele ja perele sest ühe said nad rivist välja. Nii ta käib. Ja ega öelda nii kiiresti olegi midagi päev alles noor.  Suured asjad alles ees. Ühesõnaga eilse jutu jätkuks niipalju et kui eristada uskumist ja eeldamist siis tuleks inimesest uskuda ikka ja alati parimat aga eeldada halvimat. Halvemat veel kui sa üldse oskad arvata. Aga küsige ärimeestelt, nemad teavad, ka kristlikelt ärimeestelt, ka nemad teavad ja mitte halvemini.  Vahest isegi paremini. Aga on nendegi seas mõned kel süüme alles on. Selline baasantropoloogia siis. Just. Vabandan et homset kirjet tõenäoselt arvuti puudumise tõttu ei tule.

Minu jaoks nagu öeldud andis Meego põhiseisukohad viimase aja arutlusteks. Nimelt et teatud asju tuleb käsitella avalikult ja et kõige taga on baasturvalisus. Ja et me kujundame omad suhtumised inimestesse lähtudes baasturvalisusest ja sellest vähesest infost mis meil nende kohta on ja sellest muidugi milline suhe meil endil nendega olnud on.  

Sellest ehk neist eeldustest olen ma lähtunud, kohati tundub aga et ikka pole päris see. Et ikka on valesti läinud sest pole olnud küllalt informatsiooni lihtsalt. Ja eeldused on liiga tugevad olnud samas. Nimelt ei saa aru kuidas asjad on.

Põhiküsimus on mu kolleegi sõnul see kuidas tõlkida Jumala tingimusetut nõuet meie tingimuslikkusse. Üks variant on mitte tõlkida vaid hakata tükkis Temaga eritama tingimusteta nõuet. See tundubki kohati väga hää lähenemine olevat. Sest niipea nagu hakatakse informatsiooni eritama, sedamaid läheb lahti ka kaubavahetuseks. Mina sulle, sina mulle. Mina pihin aga sina pead saladust pidama jms. Ühesõnaga ei ole kumbki pool enam vaba ja kui ei ole vaba siis on ka haavatav ja manipuleeritav – kohe. Ütleksin isegi et sedamaid läheb lahti ka tingimusteta nõude maha kauplemiseks ja kuulaja sissevedamiseks. 

Aga jah sa vaata kõigepealt mida sa endast ära usud. Halvemat või paremat. Iganemisega tuleb aga see hea asi et, see soov ja tunne et kui saaks veel samamoodi edasi, siin elavate maal.

Sai eile hooga läbi loetud Kenderi raamat Comeback. Minu jaoks on ta selline Urmasott kirjaduses. Aga raamat on hoogne ja ka kõige hullem mis mina iial olen kirjutanud on nagu nunnast Leeritüdruku mälestused temaga võrreldes. Väga loetav värk ühesõnaga. Lugege inimesed, koffikus ilma rahata saab lugeda. Vaat see on tase. Rahapuudust seal raamatus ei ole kellelgi aga ikka pole sunnikud rahul millegiga. Ja hästi palju keemiat on, igast aineid. Nii et siuke väike manuaal kodukeemia kasutamisse. “Oksana tegi hotelli toakaardiga kaks veenvat jutti”. Just väga veenvad jutid on seal raamatus. Ja kedagi peksetakse ja tapetakse, ei saa küll hästi aru miks. Ja et bossi naeratuses oli enam valgeid hambaid kui kogu Venemaa täiskasvanud elanikkonnal kokku.

Advertisements

0 Responses to “sauh”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: