arutlus evolutsioonist

Mehed loovad omi väikesi impeeriume sõites oma üheotsepiletiga läbi elu. Kamikazepiletiga. Nagu me kõik. Miks saab ajas ainult ühtepidi sõita, me ei tea. Me ei tea pooli asjugi. Ignorance is bliss.

Mina peaksin viharavile minema või hakkama prozakit võtma. Sest maailm ärritab ja vahel liiast. Impeeriume on suuri ja väiksemaid, mõned teevad nood kinnisvarast ja rahast teised jälle sõnust. Suuga teevad suure linna, ilmselt kuulun ma nonde kilda.

Petta saab ja saab ka petta saada igalt usalduastmelt ja võitlus käib terve elu selle nimel kes üha laienevast paranoiast hoolimata su ikkagi ära petta suudab. Nii nagu usklikud kes peaksid ju usldusisikud olema sest usk on sisuliselt usaldus ja ei ole võimalik kedagi kõrgeimat ja vaimsemat usaldada kui sa samas ka inimest ei usalda.

Ikka suudab ta sind ära petta, ennastki suudab. Sest niipalju me ikka ürgusaldusest rikutud oleme. Ka petmiseks on usaldusväärsust vaja. Kui sa oled paranoiline siis töötab see mõlemat pidi. Mitte ainult nii et sa petta ei saa ei sa ei saa ka ise petta sest sa ei mõju usaldust äratavalt. Just. Ma ei tea.

Rebastega oli aga nõnda et katse oli lihtne. Käekatse, talitaja sirutas käe ja rebane kas ründas seda või mitte. Mingid Vene külageeniused jälle. Kes tänapäevad oma kodurebastega kena kopika teenivad neid üle maailma tellijatele saates. Kaks võimalust ainult. Mõnedel ületas aga uudishimu agressiivse omanditunde mida haavab tema privaatruumi ligi sirutatud võõras jäse, antud juhul siis talitaja käsi. See on võimas omanditunne mis on seotud territooriumiga, nagu rebastel ja huntidel/koertel. Kindlasti on seal omad erisused millest ma ei tea. Ja selliseid on 1/8 rebastest kes ei ründa välja sirutatud kätt vaid tulevad uudistama. Inimeste maailma kohta ma ei oska öelda. 

Neist sai omakorda kiiresti omavahel ristates täiesti uue nn. kodurebase. Väga kiiresti sai. Ja kõige hämmastavamad olid need füüsilised muutused mida tõi kaasa agressiivsuse vähenemine nagu näiteks jäsemete lühenemine, saba rõngasse minemine ja muutused värvuses, sest agressiivsust põhjustav geen on seotud melaniiniga jt ihunõredega. See katse näitab meile selgesti seda kuidas kunagi said huntidest koerad, muuseas on nad ju tänini omavahel geneetiliselt peaaegu täiesti identsed ja saavad järglasi. Me ei tea lihtsalt mis millega veel kõik samuti seotud on ja ei teadnud sedagi et agressiivsus nii paljude muude puhtfüüsiliste näitajatega seotud on. Agressiivne privaatruumi kaitsmine on peamine instinkt kiskjatel aga millegipärast käib uudishimu mõnedel isenditel sellest lihtsalt üle. See näitab ilmselt paljude liikide sisemist muutumispotentsiaali et teatud oludes võib olla kasulikum olla uudistaja kui agressiivne ja teatud oludes on ehk enamjaolt siis kasulikum olla agressiivne oma territooriumi ja toidu ja pere kaitsja. Eks ole see nõnda ka inimeste maailmas, eriti kui vaadata kuidas terve Eestimaa on palistatud siltidega Eravaldus. Agressiivsus käib üle uudishimust ja kõikidest himudest. Kristlus ehk religioon võiks ju olla see jõud mis edendab mitteagressiivseid ajesid elus aga ei ole näed. Religioon on sümbioosis ennekõike rahvuslike konservatiividega kes on väga agressiivsed eriti osas mis puudutab rahvusliku kogukonna omanditunnet ja kes kohe mistahes muude ajendite märkamisel endid kohe äärmiselt ohustatuna tunnevad. Religioon võiks edendada uudistamist selle asemel ehk eesminemist sootsiumis ja uute olemisviiside kompamist. Näiteks või rahukultuur, milleni mõned jõuavad aga teised mitte. Selle asemel ollakse aga ikka viktimiseerivad ja ühtede õnnistajad ja teiste needjad.

Inimestega ei ole muuseas mitte keegi veel kunagi sellist katset teinud. Meil on seadused mis suruvad ühtlasi alla kõikide inimeste agressiivsust aga mõnesid see heidutab ja teisi mitte. USA oma karmi kriminaalpoliitikaga ilmselt teeb midagi sarnast ehk teisisõnu selekteerib sootsiumist välja järjest liigse agressiivsusega indiviide. Katse tegeleb aga teise ehk agressiivsema otsaga sootsiumis mitta aga niimoodi nagu rebastel ja ilmselt ei anna teisest otsast lähenemine samasugust efekti.

Kahjuks ei ole välja toodud ka agressiivsuse seost sooga loomadel. Inimestel on hästi teada et meeste testosterooni tase on 8 korda kõrgem kui naistel ja kindlasti väljendub see ka kinni peetavate isikute suhtarvus Eestis – umbes 200 3000 kohta.  Püha Frants pidas eraomandit üheks kurja allikaks ja ilmselt käitus mõneti analoogselt selle käe ja puuri katsega. Aga neil tuleb tsölibbat vahele nii et katse hääbub geneetilistesse tupikteedesse.

Ja katse on alati igas faasis tagasipööratav sest see uus tõug saab endiselt järglasi mitte üksi taltsaste vaid ka agressiivsete liigikaaslastega. Katse aga näitab kui lihtsalt saab paarikümne aastaga sisuliselt uue tõu. Minu esimene koer ei olnud ilmselt selle 1/8 hulgast valitud. Teine aga vist on.

Vähe sellest mina teeksin analoogse katse ka kristlastega näiteks. Nendegi seast on mõned rahukultuurini jõudnud aga suur osa ei ole mitte.   

Aga lugege ise:   http://neuroanthropology.net/2008/08/28/foxy-evolution/

Advertisements

0 Responses to “arutlus evolutsioonist”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: