Rahunõudlusest

Assange ütleb õieti et mis asi see on kui juba 3-4 usa kõrget ametnikku nõudnud ta ärahävitamist. Maa mis väidab et on õiguse ja seaduse eest kogu maailmas väljas. Ilma kohtu ega millegita. Lihtsalt üks väike rakett ja rakett ei küsi süütuse presumptsioonist. Selle raketi võiksid nad lausa nimetada “presumed innocence” tai jotain tällaista. Ja ei pea vist mainimagi et nood kõik tublid kristlased on. Lihtsalt on mingid välised tunnused, näiteks oled Iraagis mees teatud vanuses ja sul on mingi komps kaenla all, sellest piisab. Ja su süütuse küsimus ongi lahendatud ja mingi rakett su peale lastakse. Isegi mõtle kui palju maksumaksja raha kulutatakse mootori ja lõhkeaine peale. Ja ei mingit süütuse presumptsiooni ja mingeid õigusi sulle ette ei loeta. Üks pauk ja kõik on selge ja valmis.

 Assange on vaid tõe eest väljas, muud miskid. Ja selle nimel et suur riik tohiks ise oma imagot konstrueerida võib ikka ja alati tappa. Ja Sarah Palin on üks neist kes on nõudnud et vend tuleks ära kustutada ja siis läheb ta kirikusse ja kui ta siia tuleks siis ümmardataks teda mis kole. Ikkagi tubli aukandja ja kristlane jms. Inimeste sotsiaalne seisund tagab selle et mõnele on enam lubatud kui teistele. Et kui oled riigikogus või europarlamendis siis vaadatakse sellest üle et sa lahutuse pärast näiteks kirikukari alla oled ühes kirikus. Kui ühes oled siis teised ja teevad dumpingut ja pakuvad althõlma salaarmu madalama hinnaga. Piraatarmu. Ja nii lähebki. Ja lähebki paarike teise kirikusse kus mingit kari enam ees ei ole.

Aga ilust jõulu ja maa peal rahu inimeste seas. Mis muud. Rahu kui sõjapuudumine on siuke miinimumdefinitsioon. Rahu tähendab aga omas normatiivses olus aktiivset suhtlemist mis välistab vägivalla. Nagu sellele vennal ja tema 8-l naisel. Iga õhtu 2 tundi tundeid ja pisaraid. See on rahu, rahu ehk suhe ja suhtlus kus pole vägivalda. Mis ma muud rahust tean. Kui keegi sind demoniseerib siis ta ei räägi sinuga st et pole rahu. Kui keegi su paturegistrit peab ka siis ei ole rahu. Rahuvürst pakub meile rahu selle läbi et me võiks ihaleda üht teistmoodi maailma, sellist kus esiti Taevariiki ja tema õigust taga nõutakse elik sellist maailma kus ei sõdita ihaldusväärsuste pärast. Mis muu see rahu on. Ehk on see tüüne mere seisund kus inimene vabaneb pälvimustest.

Advertisements

0 Responses to “Rahunõudlusest”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s
Advertisements

%d bloggers like this: