Pitcairni kroonikad Bounty põlemine

Saar hakkas paistma 15. Januaril 1790.  23. Jaanuaril pannakse Bounty põlema.

Inglise tamm on leekides. 

Ned Young ja Matt Quintal olid süüdlased. Matt oli Nedist tunduvalt vanem. Ta puuduvad hambad tegid ta naeratuse veelgi kurjakuulutavamaks. “Hästi põleb”, ütles ta purju jäädes, “see on õnnetus”. Idee laev põletada oli tulnud Youngilt ja see idee siirdus sealt Quintali ajju just nii nagu Young oligi planeerinud. Tema tegi seda seetõttu et ta teadis liigagi hästi Kristjani heitlikku meelt ja sedagi et viimane võib vabalt ümber mõelda. Ta lootis et laevahukk äratab Kristjani üles tema süngest enesessepööratusest. Ilma Kristjanita oli oht et Quintal ja McKoy võtavad üle ja see oleks juba otsene oht neile kõigile. Ned Young teadis ainsana tegelikku  põhjust miks kapten Bligh nii väga Kristjani vihkas. Tema oligi varastanud need leivaviljad millega varguses kapten Fletcherit süüdistas ja mille tõttu Fletcherit piitsutada lasti. 

Ned Young oli neist alati suurim realist. Tema oli see kes mõistis esimesena et Bounty tuleb hävitada. Ta pidas kõige tähtsamaks et nad kõik mõistataksid et nad ei pääse siit enam mitte kunagi. “Sa ei lahku siit iial Quintal”, ütles ta. Quintalile Ned eriti ei meeldinud, sest ta suhtus pärismaalastesse nagu võrdsetesse ja oskas isegi pisut nende keelt. Ned oli kiiresti ammendamas on kasulikkust nii Quintal-i kui ka McKoy tarbeks. 

Inimesed vaatasid õudusega laeva põlemist.Nagu oleks suur rauduks nende taga kinni pandud. Nüüd ei olnud  enam tagasipöördumise lootustki. Kõik mis neile seni oli armas olnud, maaomand, kolmepennised hoorad ja lõbusad kõrtsiõhtud see kõik tõusis  leekidega ühes taevasse. Nüüd olid nad oma saare armul ja selle määrata mis nende endi sees ja seas juba olemas oli. See saatus mõjus Tahiitilastele isegi hullemini kui inglastele. Neile tundus see isegi suurema imena et nad siiani, peale 8000 miilist oma kodu otsimist, ikka veel elus olid. Neil ei olnud pikkade merereiside kogemust. Nüüd, ilma laevata ei olnud neilgi lootust enam oma saarele tagasi saada. Kristjan võttis oma Isabellal ümbert kinni et teda trööstida. Neil oli küllaga toitu, aga naisi oli vähe. Kuidas nad  küll hakkama saavad?

Advertisements

0 Responses to “Pitcairni kroonikad Bounty põlemine”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: