Maailm on väikeseks jäänud

Surfan mina ja ennäe kõigi Pitcairni inimeste e-mailid on netis üleval. Säh sulle muinasjutumaad. On olemas, kõik on olemas ja toimib. Kusagil on päris inimesed päris saare peal. 20 aastat täiesti vangis enne kui neid vaatama tuldi. Nüüd on neil lühikesed ajad aga palju järjestikku. Nagu arestandid pigem enne olid aga nagu eluaegsed. Ja nüüd on võimalus lahkuda. Niipalju siis muinasjutust. Peaks vist kusagilt kaugemalt kaema. Marssilt või veenuselt näiteks. Aga veenus pole veenev, ta on marssi poolt ära rapitud ja seal on veneerilisi haigusi ma kardan.

Miks nonde jutukeste avaldamine ikka mus eneses võõristust tekitab ma ei tea. Et nagu oleks ennast paljaks ajanud ja ära peitnud ja siis vaatad et kas teised leiavad üles või mitte. Aga leiavad sunnikud. Vähe sellest, valest kohast veel pealegi. Sealt kus sind ei ole. Psühhoanalüütikud ptüi. Ja tõmbavad liistule aga liistul pole suurem asi olla, eriti veel valel liistul. Teevad antropoloogilisi vaatlusi aga valuvorme on neil vähe. Aga muidu nagu öeldud ei ole mul enam sellises vormis suurt midagi öelda, muud kui vahetud ärritajad. Need on ja vahel ei ärrita noodki enam. 

Eks tule lugusid põimida aga sisemine tsensor on väga nõudlikuks mingis mõttes muutunud ja ega ta lubagi avaldada. Ma ei tea miks, lihtsalt ei luba ja kõik. Muudkui teed midagi ja teed ja ei teagi enam kas enam tehtud saad või mitte. Võimalik et ei saagi. Kirjutada päevikut raamatu valmimisest on veider. Eriti siis kui päeviku valmimisest saad valmis aga raamatut ei saagi. See oleks vast zanr, kirjutis kirjutise valmimisest mis ei saagi mujal valmis kui selles kirjutsises mis kirjutise valmimisest kõneleb. Hea kui seegi valmis saab.  Inimeste kurjus mind üha enam väsitab, sealjuures enda oma kõige enam. Lisaks aususele on ka hea väga pragmaatiline. Masendavalt. Ja see pragmaatika röövib headuselt romantistliku oreooli. Ainult väga rumal ei saa sellest aru.

Käsi väsib ära ja nagu ütlevad käekirja uurijad siis ei õnnestu väsinud käega enam oma käekirja moonutada. Kõik tuleb välja. Julian võeti kinni. Imre Perli hukkus segastel asjaoludel kinnivõtmisel. Mehed kes teadsid liiga palju. Liiga palju et elada. Mis edasi. Robin huude enam pole kes võtaks rikka mehe info ja jagaks vaestele. Mul üks hood oli, Heigo kinkis. Ei jõudnudki seda kandagi kui juba tuli ja tagasi küsis. Nii ta on nende hoodidega. Aga see polnud ka Robini oma, see oli Heigo oma. Ja tema juba rikastelt ei võta ja vaestele ei jaga. Kui siis pigem vastupidi. 

Aga ka vaene mees tahab teada. Miks peab tema üksi SL Õhtulehe esikaanelt surnud mehe, palja naise ja inglilokkidega lapsega leppima? Miks ta peaks?  Vana mees tahab koju aga ta ei tea kus kodu on. Eksleb nagu vana Kuum mööda linna ja palub end koju juhatada. Ja ta ei suuda enam kodu pidada. Tohvri müüs kodu ühele vähe nooremale mehele maha, Simm nimi aga Simm viidi ära ja siis müüs riik selle kodu maha. Riik võiks aga ta ei taha kodu pidada. Talle on koduks oma kodanike rahakott. Mõni mees aga poeb laulu sisse. Laule on palju saanud. Liiga palju. Tuled hommikul, võtad laulu lahti ja enneäe võõras mees juba sees. Oleks veel surnd nagu Õhtulehe kaanel aga ei – liigutab tahab ilusasti jääda, sätib ennast, naeratab ja näitab hambaid kui on mida näidata. Siuke värk. Saa ta siis sealt välja. Ei lähe, aint tuliste sütega saab. 

Keegi ei ütle inimesele kuidas ta saaks saama. Või hakkaks hakkama. Kas saab laulu sisse või jääb napilt välja. Kusjuures napilt ei loe. Napilt on nagu neljas koht, keegi ei saa sellest teadagi.  Kunagi. Vanasti said veel telefoniraamatusse, asi seegi, selline kollane ja soe oli ta ja paks ja turvaline, nüüd saad ehk kuhugile elektroonilisse andmebaasi ja ongi vist kõik, oledki väga fragmenteeritud. Kaksikelu on heteronoomses maailmas vaat et eetiline kangelastegu. Täieline pühitsus ehk isegi. Ja on sooje soojust igatsevaid inimesi lumes. Loodan. Ma ei tea enam tõesti.

Advertisements

0 Responses to “Maailm on väikeseks jäänud”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: