jalal on jälg jalgadel jäljed

http://www.ut.ee/mobility/jalajalg/

et jälle mingi jama. Aga eestlane on vana ökoloogiline bigfoot, seda küll.  Ei saand salvestada ega lõplikku tulemust kirja sest ei suut ausalt kõiki välju täita. Nii et ikkagi on mu jalanumber 43. Kell näitab jalanumbreid kalender kevadekuud. Näe lehed külge võtnud on kojanaise luud. Kojanaine on nimelt kojamehe naine. Seesama kellega ta tantsu keerutab. Ise nats selline tea kas naine ka nats on. Nats nats ehk on aga ma ei oska täpsemalt öelda kui palju. Siuksed jalajäljed on jama mitte idee poolest vaid lihtsalt. Ja sääraseid jälgi võib ohtralt konstruida. Seksuaalne jalajälg, kalaline jalajälg jms. Kirjanduslik jalajälg jne jms. Jalg vahel libiseb mudas ja savis ja siis läheb jälg suureks. Tisza kaldal kapitalistlikud värdjad kinnitasid karuküünised endale jalgade alla ja hiilised üle NSVL piiri. Vaat siuke lugu. Loomi peaks ka mõõtma nende jälgedega. Mõnel neist näiteks elevantidel on ökojälg väga suur ma kahtlustan. Ja üles sai võetud ju ka gei indeks. Nemad endid nagu juudid humanismuse proovikiviks kinnitanud on püüavad sedasama teha ka tolerantsiga.

http://www.arileht.ee/artikkel/279252 Tolerantsita talentide linna ei tee.  Et mis on eesmärgiks. Kas elu turvalises linnas. BKI andis hiljuti välja säherdse kirjatüki võiks isegi öelda et raamatu. Muuseas avastasin hiljuti Panso Maailm Arlekiinikuues üle lugedes et ta sunnik Harvey Cox-i tsiteerib. Noo oli tegelane aint elus ei suut püsida. Eesti häda. Mäletan kuis Tammsaare muuseumis olime ühes lauas ja ta rääkis tonnidest vihmast mis on nendessamades pilvedes meie kohal, nii rääkis et mul hirm peale tuli ja ma väga kahtlustavalt noid pilvi kaema jäin. Turvaline linn on see kus Valve Naaber piilub iga kardina vahelt. Või elu talentide linnas. Mingis Firenzes kus on Medicid ja muudkui tellivad kord Da Vincilt ja kord Michelangelolt ja Raffaelilt ja seda seni kuni tuleb kuri Savonarola ja toob unistuste ärkamise ja suured kunstiteoste põletamised. Inimesed aga ei taha talente turvalisuse arvelt. Või kui muutused liig kiired on nagu shahhi aegses Iraanis, siis tuleb tagurluse revolutsioon ja uus ideoloogia. Mulle isiklikult juba piisab üksi looduses olemisest see on turvaline keskkond ja ega mingeid talente polegi mul enam vaja. Ma ise multitalent. Tagurpidirääkimise pärast on aint piinlik vaadates kuis Eesti talendishow neist ummistunud on ja kui siiralt ja millise kirega viimane neist tõesti uskus et tal mingi eriline anne on. Nii võiks ju ehk ka glossolaalitseda ja minna talendishowsse ja kes iganes. Ja vana hambakunstnik Kuristik tegi trikka, kahju oli vanast showtegijast kellest enam ei hoolita. 

Muidu on ju hea kui saad suure jälje jätta aga ökoloogiliselt ei ole see mitte hea, pigem halb, nii et hälbigem kiiresti kaduvikku püüdes olla ressursse mitte pruukinud olla. Kollektiivne suitsiid ja kehade jätmine loomadele on parim. Proteiin on väärt kraam ja alati defitsiit looduses sest nõuab teiste ainte suurel hulgal ümbertöötlemist. Seda pole kunagi liiga palju ehkki seda on rohkem kui me arvata oskame. Vallikäärus oli 30 tonni viidikat, kellele tehti genotsiid ja keegi ei lähe vangi selle eest ehkki võiks ja peaks. Vaat sulle jalajälge Merco. Sinna tuleks memoriaal teha ja Merco ja Pärnu linnavalitsus tuleks kuulutada viidiklusevastasteks organisatsioonideks.

Nii et käiks oma kalli proteiiniga looduses ringi ja jätaks selle siis vähematele vendadele söögiks. Viimaks siis kui ära väsid sellist kallist koormat vedamast mille tahtjaid nii palju on. See parandaks osalt ehk ka karmavõlga. Karvavõrra karmavõlga. Või vähemasti ökojalajälge parandaks ehk. Jalkas läks üks meie mees 1 sek-ks vastase poole üle ja oligi kõik.

Suured inimesed on ka suuresti ressursse pruukinud. Kas pole? Ja jätavad jälgi mis kole. Mind aga hakkab üha sagedamini loodusse kiskuma. Kord nädalas jääb väheks. Juba oleks vaja paar korda.

Aga vabariigi kodanikkudes särasid lihtsad poisid  eile need Tänavsuud ja Helmed. Ja pole ime et kontekst muutub ja sellised vennad populaarseiks osutuvad. Igast pulverid ja noored naistolerandid nad kerge vaevaga üle räägivad sest nende sõnum on lihtne, selline justkui posiitivne identiteedi jutt oleks aga see identiteet on neil selline läbi eitamise konstruitud ja selles mõttes on nad ohtlikud siiski. Aga targemad inimesed ei suuda nii lihtsalt argumenteerida.

Advertisements

0 Responses to “jalal on jälg jalgadel jäljed”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: