ajakohasel teemal

No ei jaksa ega taha seda lainetavat geiteemat tõsiselt võtta. Las lainetavad. Selge see et tegemist on mimeesisega ja et “vaba”euroopa endale kohalikke järgijaid sigitab kes ise just nagu omast tahtest seda kõike teevad jne. Et kui on ette nähtud selline roll, olgu siis või Quislingu või Petaini oma, ega see siis täitmata jää ega saagi jääda. Kõik ei tule alla dekreetidena osad asjad tulevad alla just sääraste näiliselt vabale tahtele apelleerivate ülesannetega mis tekitavad kohalikke lahendajaid ja tegijaid. Sama naiivne on arvata et meil õnnestub siin mingist oma saarekest hoida ja säilitada. Et kohaliku eripära sildi all õnnestub ignoorida lõputult mingit vähemust millele EU on rohelise tee andnud. Ei õnnestu. Mida see aga tähendab ega seda me ei kujutagi veel ette. Igast sooliste traditsiooniliste rollide üsna põhjalikku ümbermängimist pikemas perspektiivis. Mida me hetkel veel ette ei kujutagi. Ja ega vist tahagi, parem tõmbume omasse kiriklisse subkultuuri ja kõik. Nii et tegemist on etteantud harjutusega tolerantsuse teemal. Millest jääb tegijatele mulje et nad teevad seda ise ja kodanikuühiskonna ja vabaduse nimel jms. Aga olgu siis peale, jah see harjutus tehakse ära niiehknaa. Ja parimal juhul võimaldatakse teatud kirikutele erand samadel alustel nagu tüdrukuid poissskautide sekka ei võeta. Ja kirik jääbki siis selliseks saarekeseks kas siis entroopia või negentroopia või kornokoopia saarekeseks – oleneb sellest millise nurga alt vaadata. Ühesõnaga on üks roll vaba ja ei maksa siis arvata et see roll võtmata jääks. Kirikusisese esitolerandi roll. Kes end üsna pea väljaspoolt kirikut leiab. Lugu kõrvalt vaadates tekitab küsimusi see miks inimest välja heites ei järgitud protseduuri. Hoiatuskiri jms nagu on ette nähtud. Kuu ette. See on halb märk et ei järgitud. Kui aga inimene on ära demoniseeritud ega siis hooli protseduurist enam keegi. Samuti, millise kirikuõiguse pügala alusel seda siis tehti jääb selgusetuks. Mulle tundub et otsest pügalat nagu polegi ja selles mõttes on tegemist väikese väänamisega. Nii et kui siis……. ikka korrektselt tuleb sääraseid asju teha. Muidu tekibki mõtteviis et andke inimene küll me paragrahvi leiame.

Aga kui on tegemist õiglase moraalse nördimusega ega siis hoolita sageli ka iseoma paragrafest miskit. Teisalt lahmib ka teine pool oma mingi 5-10% jutuga. See on puhas jama jutt. Esiteks on seksuaalne identiteet minu arvates selline voolav ja mingitest püsiorientatsioonidest rääkimiseks või nendega samastumiseks peab ennekõike olema sotsiaalselt aktseptitud maatriks ja kategooria ja ehk alles siis hakatakse täpsemalt määratlema. Nüüd on aga nii et sättumuse silt on olemas ja suur ja seda pakutakse, vahel tundub et lausa topitakse inimestele peale kes ei tea isegi. Ja selge see et esimesed kogemused loovad ka inimeses endas harjumust ja sättumust ja kui juba silt ees ootab siis läheb edasi kergesti. Sättumus ei ole midagi nii selget nagu seda püütakse väita ja näidata, see on just nimelt sättumus minu meelest mis tekib orientatsiooni ja kogemuse ühisväljas. 

 Selge see et homoseksuaalsust esineb nii ladina kui araabia kultuuris aga sellist kultuurilist maatriksit ja enese millekski väitmist ei esine. St et on vaid vaikne allhoovus. Pole aktseptitud ja kategoriseeritud sotsiaalsel tasandil see orientatsioon seal.

Näen asja loomulikult ka viktimiseerimise vaatepunktist ja selle koha pealt on tegemist mulle ebamugava teemaga aga eks elu just ebamugavaid teemasid meile ette veeretagi. Et miks just nemad keda ma ise ka õhtumaa muutumise ja lakkamise piirikupitsateks olen nimetanud. Miks mitte klassikalisemad ja selgemad survamisskeemid mis mulle armsamad. Aga mida sa hing teed. Mehhanismid on muidugi analoogsed ja tunded ja nördimused nõndasama. Ära ajajate seas eriti kerkib esile selline mõnus tunne et näed ära tegime, hakkama saime ja sellised tegevused alati ja ikka polariseerivad ja toimivad kui suured rivistused mis panevad küsima teisteltki et kas sa oled meiega või nendega. Mina nendega ei ole. Aga kui niimoodi küsitakse siis ei ole ma ka meiega. Sest mulle ei meeldi olla kuhugi haaratud selle emotsionaalse pulbitsuse alusel mida kellegi ärajamine, kustutamine, ohverdamine  jms annab. Selleks olen ma seda ise, tõsi küll täiesti teistel alustel, liiga lähedaselt kogenud. Kogukondlikku viktimiseerimist nimelt. Ja tean kui julmaks ja halastamatuks see inimesed teeb ja siis kaob nonde kristlus lausa kuhugile ära ja lakkab. Kui saab kedagi mõnuga demoniseerida. Olen lähedalt näinud kui inetuks see muidu nii kena ja lugupidamist vääriva vanainimese teeb. See ei ole ilus, ausalt, kole ja inetu on. Kui keegi saab säätud allapoole suurt punast joont inimeste päädes. Siis on temaga JOKK. Rebastele.

See tunne aga mida ära ajanud kogukond tunneb on üsna lähedane sellele mida võiks ehk “ärkamiseks” pidada. Pisut enam, pisut veel moraalseid rivistusi, veel mingil alusel kellegi ära ajamisi ja see suur ja lai kooslus konkretiseerub kohe ja muutub sellisena ehk paeluvaks ka mõnele kellele ta muidu pole paeluv olnud.  Ühe sõnaga ei tohi leppida sellega ega peatuda siin, vaid järgmisena tuleks ette võtta õppejõud õpiasutistes ja kontrollida mida nad ikkagi seal õpetavad ja edasi kuni inimesteni välja kes on punapääd ja kannavad kollaseid helly hansen’i jopesid. Seda ma püüangi öelda et suure ja karismaatilise juhi esilekerkimisel lähevad kriteeriumid mingist hetkest peale subjektiivseteks. Kui  protseduuri ei järgita siis on nad seda juba.

Aga sotsiaalne maatriks töötab ikka sarnaselt edasi. Minu roll on siis lava taga plekitahvlit kolistada ja lasta vaatajatel arvata et tegemist on Zeusi ja äikesega. Või Deusi ja äikesega. Või siis ehk öelda välja aga vaid vaikselt ja omaette et see on vennad tegelt plekitahvel. Neid see ei sega, sest nad haistavad midagi muud ja nende huuled on kokku surutud ja silmad vidukil aga sõõrmed on laienenud ja nüüd ongi nad valmis juba järgmist asja ette võtma. See on moraalse kogukonna tähetund kui tal on kedagi keda süüa. Siis vast õitsele ta puhkeb.

See ei ole minu teema, see teema mulle ei meeldi ja mul ei ole mingit erilist sümpaatiat selle teistsuguse orientatsiooniga aga mehhanismid on needsamad ja suur punane joon on seesama ja piirkupitsad on needsamad. Olen endiselt seisukohal et elagu ja olgu ja elagu koos pealegi aga mõelgu endile välja mingi teine termin, mitte abielu. Ja umbes selle koha peal ma ka peatun. Aga eks tundu nii et neile meeldib endid ka ise igast tolerantsuse proovikivideks sääda. Ja kui nii tehakse mis siis ikka eks proovikivi ikka proovitakse. Sellistena teevad nad teene kogukondadele ja võimaldavad viimastel endid selgemini määratleda ja eritada  õiglast nördimust ning mitte tegeleda armastuse suure käsu täitmisega vaid igast adiaaforaga nagu moraalsete pooside võtmine jms. 

Minu küsimused tekivad jah peamiselt sotsiaalse kategooria tasandil. Geikultuur on rahvusvaheline karnevalikultuur lisaks muule mis ei edenda üldiselt eranditest hoolimata mitte mingisugust truudust ega pühendumust oma liikmete seas. Nii et isegi neutraalselt võttes ei näe ma positiivset sisu. Seega tähendab selle aktseptimine seda et see “edendab truudusetust inimlaste seas”. Töötab kui lagundusmootor, desintegraator.  Aga teisel poolel on liiga lihtne nende survamise läbi näidata endid millegina mida nad ei ole. Nii ta hetkel töötab. Mulle ei ole siis veelkord emotsionaalsel tasandil see lähedane küsimus ja paneb mind küsima et mis siis kui viktimiseerimine leiab aset n.ö “asja eest”. Mul ei ole jah emotsionaalsel ja tundelisel tasandil nende suhtes erilist kaastunnet aga mis teha põhimõtte pärast ei saa anda õigust ka teisele poolele. Tükkis punase joone, piirkupitsate, demoniseerimise, siltide ja sulgede ning tõrvaga.

Saan aru omast arust ka intellektuaalidest kes ei saa üldse aru milles on küsimus ja kus on küsimus.

Advertisements

1 Response to “ajakohasel teemal”


  1. 1 jahutaja 12.10.2010, 22:56

    See on tuttav tunne. Et kui tahaks oma miskisuguse sisemise veendumuse poolest sõna võtta ja poolt valida….aga siis näed, kuidas need, kes peaksid justkui mõttekaaslased olema, on keelatud võtteid ja arvulist ülekaalu kasutades sinu oponendi ammu puruks löönud……ja ei tahaks enam kohe kuidagi sama kampa jagada

    ei ole enam iinas
    heestis olen taas:-)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: