Ajakohastest dieetidest

Seened siis kõigepealt. Minu lemmik on vaieldamatult nii Suur-Sirmik kui ka Safran-Sirmik. Neist olen isu täis saanud. Kuuseriisikas on ok aga ei midagi erilist. Proovimata on veel sel sügisel noor soomustindik. Mis pidi koos alkoholiga mürgine olema. Pole viga saame hakkama.

Korruptsiooni peale olen pahane, ennekõike endas. Et ma ikka lasen end auku tõmmata igast usalduslikest suhetest ja tutvustest. Kui ise ei lase siis läbi laste ikka. Ja mingit jama endale kaela tõmbad. Honesty is best policy. No doubt. Mida edasi seda selgem see on. Ja kõik muu on jama. Kõik alternatiivsed piraat- ja privaatgrupid  mis pakuvad läbi võltsusalduse ühiskonnas sulle teenet on tegelt need kellelt sa petta saad. Kui isiklikus elus selle ära õpid või suhteelus siis kogukondlikus elus võid ometi sama reha otsa komistada. Ja mingit glamuuri ega romantikat selles ei ole. Ainuke paeluv asi minu jaoks kuritegelikus maailmas on see et seal inimest maha ei kanta ega pensile ei lasta. Aga seda tasalülitab suhteliselt kehv keskmine eluea pikkus, nii et pole argument seegi. Et võim hoiab elus ja seda seni kuni suudad võrke kududa. Vana don Altobello näiteks kes küll suuremalt osalt on fiktiivne (anti)kangelane. Muu maailm arvab su millaski vanuse alusel välja. Mitte võimete alusel. Aga nende keelekasutus on tülgastav nagu ka see grupisisene võltsusaldus jms. Tülgastav on ka sellise keele tungimine tavapruuki. Nagu “alla ja üle laskmised” jms. Aga ta tungib mis viitab ühest küljest väärtuste kiriminaliseerumisele ehk väikeste uute lojaalsusgruppide tekkele mis uurendavad suure riigi aampalki kui meenutada tantsu aurukatla ümber. Ja hommikul seisan ma valge joone taga ristmikul ja siis tuleb üks Mercedes Dziip ja sõidab poolpõiki minu ette mis on veelkord märgiks sellestsamast.

Ja ega seegi meeldi et USA-s hukatakse naine. Kelle IQ olla väga madal. Ja see on omakorda argumendiks et teda ei peaks hukatama. Kui aga keeldutaks naisi hukkamast vaid seetõttu et nad naised on või hakataks selle va hukkamise aluseks võtma IQ või EQ siis vist jah tuleks tunnistada et naine pole inimene kui teda hukatagi ei tohi. Et sugude võrdsus nõuab seda et ka naisi hukataks. Või peaks sookvoodid võtma aluseks ka ehk antud asutiste täidumisele. Mis oleks naljakas mõte. Või et kõik mõrtsukid peaks olema kõrge IQ ja arenenud EQ-ga. Mis oleks absurd. 

Üheltpoolt on nii rikkal riigil nagu USA raha küll et inimesi sahvrites hoida, terve eluaeg. Teisalt opereerib selline kalvinistlik ja religioosne ühiskond ikka veel igaviku mõistega ja lähim sellele on elu ja surm, elik elu lakatamine. Ehk ultimate punishment ehk igavikule üle andmine.  Kas see nüüd karistus on ma ei tea. AÜ ütleks et karistatava lakatamine ei saa olla karistus aga ühiskondliku õigusemõiste koha pealt on ta karistus ikka. Mingi printsiibi järgimine. Nagu PK sedastab “et ei kasvaks inimeste julgus kurja teha”. Euroopas pole enam miski ultimate. Ükski concern pole ultimate on vaid penultimate things. Aga pagendatakse siingi, terveid rahvaid ja rahvusgruppe. Ja vähe köhitakse selle koha pealt. See romade väljasaatmine Prantsusest on Euroopale umbes sama kui Gunatanamo oli USA-e, signaliseerib inimesekontsepti väsimist ja lakkamist. Ja Ansip ütles et Prantsusel on õigus oma kodanikke kaitsta. Mnjah. Meie oma roma kah natuke aitas kaasa sellele. Aga ühiskonnad euroopas on veel stabiilsed ja suured viktimiseerimised ei ole veel suured. Zirinovski muuseas on esimene nõudma Luzhkovi tagasiastumist. Tema on see esimese kivi mees, kanaarilind kaevanduses, see kes teab et seni kuni sa ise kivi viskad ei visata vähemalt sind ennast. Küll ka sinu kord tuleb aga ei pruugi ka tulla…Lihtsalt sinuni ei jõuta sest kaasused võtavad aega.

Ja ühiskond ei kehasta enam ultimatiivseid printsiipe ega usu enam mingisse igavikku. Sestap ei saa ka inimest sinna üle anda vaid see elu on kõik millega saab opereerida ja arvestada. Ja kuna individualismi indeks on kõrge siis ka see mis on. Ehkki see vist muutub läbi immigratsiooni. Saksa koolides pidid türgi ja kurdi poisid neid oma rahvusest tüdrukuid kes riietuvad nagu sakslased nimetamagi saksa l…ks. Seal ei kuulu veel inimene endale vaid kogukonnale. Ja ei tea kumb trend võidab kas isapoolne häbikultuur või lääne individuaalne süükultuur.  Eriti ei kuulu endale loomulikult naine. Mees nagu kuuluks enam sest tema on väärtuste jõustaja ja kohe ka läbi jõu ja vägivalla kui tarvis. Ja su vendadest saavad su isa käsul su mõrtsukid kui sa näiteks isa tahte vastaselt mehele kipud. Siuke kultuuriline eripära siis. Mida dekreediga ei muuda. See on ka euroopas nii olnud ja kirik on olnud sarnaste väärtuste kandja ja identiteedijoonte jõustaja mille alusel karistada ja viktimseerida ja tappa. See aga on nüüd ammu möödas.

Ja sestap pole ka surmanuhtlust. Eks peegelda see siis ka vana maailma sekulariseerumist. Lisaks muule. Kui rahvus on igavikuline (Ansip) siis on kogukonnal ka õigus rakendada enda nimel igast äärmuslikke meetmeid. Euroopas pole enam midagi äärmuslikku. Kõik on mediooker ja kuldne kesktee. Mida saab nihutada vaid läbi äärmusliku. Läbi kriisi näiteks. Mulle ei meeldi “mida halvem, seda parem” mõtteviis. Siis tuleb alati terve plejaad ütlejaid et kas ma ei öelnud. 

Keskpärasuse tabu ja poliitkorrektsus ruulib vanas ilmas. Muuseas seal National Geographicul tore sari Taboo. Eile oli seal film ühes Hiinas elavast rahvast kus mehed/pojad on määratud oma emaga koos elama terve elu. Ja saavad nad vaid öösel ära käia oma naiste/armukeste juures aga peavad päiksetõusuks olema ema juures tagasi. Siuke emaümmardamine seal siis käib. Aga siis oli varem üks film taburikkujatest valges ühiskonnas, nimelt emadest kes oma lapsi seni rinnaga toidavad kuni lapsed tahavad. Ja nad tõestasid siis selle alusväite paikapidamatust millega rinnastvõõrutamist õigustatatakse, nimelt et see on vajalik lapse iseseisvusmiseks. Tõestasid selles mõttes et tõestasid vastupidiselt. Üks laps neil mingil põhjusel rinda ei saanud, teine sai kuni mingi 5-6 eluaastani. Ja teine on tunduvalt iseseisvam. Tabud loovad mimeetikat mis omakorda kinnitab tabusid. Kui need lahti haakida siis laguneb kogu süsteem koost. Et ema oma rinnaga on lapsele alati saadaval.  Mis on ehk hea mõlemale. Aga mitte aktseptitud üldiselt, sest see käib miskitpidi vastu progressiusule, mida jagavad ühtviisi nii religioosnikud kui sekularnikud.

Aga see et ema ei keeldu öeldes et mul täna pea valutab on ilmselt lapsele hea. Mis on hea. Teised tabud on sageli sarnased st tõestamatud. Aga eks nad mingist mimeetikast tulenevad. Näiteks minu maja ees Lasnas pargivad kõik tee peale, mis on,üsna kitsas aga eelmise maja ees pargivad kõik sama kitsal teel üks ratas kõnniteel mis jätab sõitmiseks enam ruumi. Täiesti ise on nad hakanud seda tegema kellegi eeskujul. Ma peaks nüüd proovima juurutada ka oma maja ees seda uut maatriksit.

Advertisements

1 Response to “Ajakohastest dieetidest”


  1. 1 Anonüümne 25.07.2013, 14:52

    I love to disseminate understanding that I have accrued with the calendar year
    to assist improve team efficiency.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: