mojito

Preparation Mint sprigs muddled with sugar and lime juice. Rum added and topped with soda water. Garnished with sprig of mint leaves. Served with a straw.

et hääd isu siis. Võtame fundamentalistide terviseks. Klõmm. Ja üks väike Cohiba ka ehk?

Et milline on teie pikealisuse saladus. Ja vastas Compay Segundo et : mutton consommé and a drink of rum. (http://en.wikipedia.org/wiki/Consomm%C3%A9) Lubas elada 115 aga sures ära 95-lt. Asi seegi. http://en.wikipedia.org/wiki/Compay_Segundo

Peaks siis ka salsa ja rummi ja kohiba peale üle minema. Lambast ja consommeest rääkimata. Aga harjumusi on raske muuta. Kops on puhas ja maks ka. Ei viitsi muuta muidu kui ehk harva ja heas seltskonnas. Forellide omas näiteks. Aga muidu jah, olgu sidekoestuv maks teile kerge.

Eks mu mõtlemine eksleb ikka veel sealsamas. Fundade seas. Moraalsete kangelaste seas. Moraalisportlaste seas. Kes alustavad oma võidujooksu madalstardist ja pakkudelt sest nõnda saab parema moraalse kiirenduse. Nende seas kes kasutavad seda suurt ja enneolematut vabadust mis meil vaieldamatult on ja aega mis meid suuresti kui täiskasvanuid käitleb. Mis kasutab seda aega selleks et selle sees üles ehitada väikesi saarekesi mis ei ole aga armastuse ja teenimise saarekesed, ei pigemini on need sellised suletud identiteedi saarekesed, millel on oh kui palju rannajoone valvureid ja oh kui palju triibulisi piirikupitsaid. (Sic Minu esimesed triibulised). Ja mida vanemaks ja mida edasi seda triibulisemaks neil läheb. Karistused lihtsalt muutuvad. Triibulistest, häbiks ja tegelikult häbiraffas see ongi. Süü on ainult juhtidel sest vaid nemad ajavad otse asju kõrgematu jõududega. Häbist edasi tulevad aga juba kõrgemad määrad, tuleb avalik halvustamine ja pagendamine. Ja kusagil selles protsessis ei ole võimalik täheldada midagi sellist mida sa armastuseks võiksid nimetada. Tavaline kuiv moralism mida tehakse Jumala nimel küll aga see Jumal on võimu tagaja seal ja moraalijõustaja aga mitte armastusele õhutaja. See on see jumal kes karistab ja lakkamatult vastutusele võtab. Ja inimese rikub see selles mõttes ära et ta hakkab kõiki teisi ja iseennast võtma ja mõtlema moraalsetes hierarhiates oleva ja mõõdetavana.

 Ja pole kiriku fundad paremad miskid kui vabakiriku fundad. Ega nood palju paremad kui sekulaarfundad. Võtame näiteks või sildi “terrorist”. Sa ei saagi teada et sulle selline silt on pandud, lihtsalt tuleb droon ja tapab su ära sest nii on kusagil kaugel juba enne otsustatud. Moralistidel on droonide asemel aga kuulujutud mis hävitavad niisama  efektiivselt. Droon on lendav silt mis tapab kohe. Enne kui sa teada saad kelleks sind sildistatud on. Ühel ja samal hetkel sured ja saad sildi ka. Vaat see on tase. Iga moralisti unelm. Kui saaks ise ja kui ei saa siis ehk kunagi Harmaggedonis lööme vähemalt sekka suures heitluses. 

See oleks siis näiteks selliseks sekulaarfundast ehk sildistamisest. Sildistamise osas ei ole aga paremat näidet Jeesusest. Pilaatus sildistas ta ära. Ja kõik. Ja nii ongi. Juutide kuningas on ristilöödud kurjategija. Ja kõik. Tegelikult ei ole ju aga mis sest. Silt on pandud ja püsib. Juudid aga vahetasid sildi ära ja tegid holakaustist kogu lääneilma proovikivi ja küsimuse et kas oled sa üldse inimene või ei ole. Nad said lääneilma ise omade üle läbi nendesse suhtumise otsustama ja sildistama. Ja nagu ütleb klassik Borat on meil veel mõningaid probleeme – economic, social and jew. Aga küll Optimist Andrus noodki ära lahendab.  

Või Ken-Martti kes tahab õigust inimesi kinnimajas hoia ka peale karistuse ära kandmist. Aga miks mitte enne? Ja koguaeg. Muidugi vaid pedofiile. Aga kes on pedofiil? Oli üks ajakirjanik kes ei teinud midagi aga oli ikka kinnimajas sest ta arvutis oli teatud faile. Uurimustööks nagu ta väitis aga teda ei ustud. Tõlgendamise küsimus. Aga kui su poliitiline opnent on juhtumisi see kes hoiab arvutis materjale siis saabki ju ta ära paigutada. Eilsed uudised olid tõsi, liigume üha suletuma ühiskonna suunas.

Ja ma eile hakkasin mõtlema et tühjagi nad fundad andeksannist hoolivad. Sellest kas sa andeks saad või ei. Ei, nad hoolivad vaid ja üksnes sellest et keegi nende kilda astub ja rõõmustavad  sellest. Ei muud. Siis saad sa nende sildi, moraalisportlase oma. Ja mingi tiimisolidaarsus on ju ikkagi kah. Ja kui sind on välja aetud ei nad siis siiralt taha et sa mingilgi kombel tagasi tuleks. Ei. Ja siit lähebki veelahe. On ühed kes näevad Jumalat oma moraalse võimupüramiidi ülalhoidja ja jõustajana. Ja on teised kes lihtsalt teenivad ja armastavad. Ja neil võivad vabalt olla nagu ema Teresal,  väga funda seisukohad aga kui teeniv armastus eespool käib siis on kõik hästi. Aga neil esimestel ei käi ju, ei neil polegi sellist kontsepti. Neil on ainult kohtumõist teiste üle omaõiguse alusel millele mingeid religioosseid osiseid ehk pisut ka külge poogitakse. Aga ehk siis seks korraks aitab. Kuuba muusikast ei saa hetkel edasi. On markeeritud juba järgmine aga ei saa tulema. 

http://www.youtube.com/watch?v=EGrZcozdSF8&feature=related

Aga eks ta ole veetlev vaadata kui hääd muusikat Kuuba stalinistid teevad. Vapustav.

Tahaks olla puude moodi 

Tahaks olla puude moodi

 järgivad nad ikka moodi

 erineval hoo-ajal

 erinevaid riideid vaja

 puude riided, need on lehed

 leht on puule veel ka ehe

 muutub aeg, ei lähe närvi

 puu – ta vahetab vaid värvi

 moezhurnaali puud ei loe

 õied pungad kevadmoeks

 suvemoeks kuid enneäe imet

 on neil üksnes roheline

 sügismood on põnevaim

 ei kohta ühte värvi vaid

 teised moed neil siis ei kehti –

 palju eri värvi lehti

 kolla, puna, pruunid, ruuged

 lehed ilutsevad puudel.

 Imetlen ma sügismoodi

 tahaks olla puude moodi

 talvel aga pole nalja

 puud on lehtedeta, paljad

 talvel ükski mood ei kehti

 puudel pole lihtsalt lehti

 talvel on nad alati

 lehtedeta – alasti

Puu koolis

Puud käivad puukoolis,
nad ei istu pingis, toolis.
Puude koolis käivad puud,
tunnis – nad ei pruugi suud.

Nad ei vasta suuliselt
pigem ütleks, puuliselt.
Ranitsat ei kanna seljas,
nad ei jookse tuhatnelja
vahetunni ajal ringi.

Nad ei istu koolipingis
Neid ei jäeta peale tunde.
puudelgi on puude tunded

püsti seisavad nad tunde.

Puud ei saa ka märkusi
tüve sisse sälkusi.
Nad ei lahuta ei liida,
õpetaja neid ei kiida.

Mida teevad puud siis koolis,
teaduskonnas õppetoolis.

Poogib neid seal aednik Vilja
et nad kannaks rohkem vilja.

Advertisements

0 Responses to “mojito”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: