Elevantide üksindusest

Lugesin mõned ajad tagasi sellest kuidas hakkavad noored elevandipullid käituma siis kui vanemaid pulle ligiduses pole. Halvasti hakkavad käituma. Nimelt hakkavad nad ninasarvikuid tapma. Looduskaitsealalt leiti mitmeid surnud ninasarvikuid. Ja põhjus – pole vanemaid pulle kes neile ütleks et ninsarvikuid ei tapeta.

Vaatasin aga eelmisel pühapäeval Nat Geo kanalit ja seal räägiti hoopis muust. Räägiti sellest et vanad pullid ei ole mitte puudu vaid hoiavad emaste ligi ja otse loomulikult on nad ära ajanud kõik teised isased sealt, eriti aga noored pullid. Nood siis kihutavadki mööda savanni ringi ega tea mida oma kõrge testosteroonitasemega peale hakata. Taseme on kõrgeks ajanud aga teatud lõhn mis emastelt tuleb. Eks nad siis ründa kõike ja kõiki ja võitle omavahel. Aga lisaks muule liginevat nad ka ninasarvikutele kes on kasvult neile kõige lähemad. Teisisõnu püüavad neid vägistada. Lõppeb see aga halvasti, nii mõnelgi ninasarvikul on selgroog murdunud. Muust ei tea.

Seal selles saates moraliseeriti siis et üksindus panevat neid noori isaelevante ninasarvikutele lähenema.

Advertisements

4 Responses to “Elevantide üksindusest”


  1. 1 zeeta 17.03.2010, 10:45

    inimesel ei maksa oma nina(mina) liiga kõrgele tõsta, oleme loomaliik, olendid nagu teisedki

  2. 3 jahutaja 20.03.2010, 0:29

    No niigi ju selge-kui ka inimest igalt poolt minema kihutada (a la sa räägid liiga palju ja kes sind ikkakuulata tahab ja sa ei kuulu meie hulka jne jne ), siis võib juhtuda, et ta läheb nõrgemaid kargama. Verbaalselt või füüsiliselt või kudaiganes, väga vahet pole. Meil lihtsalt rohkem mõistust ja tahtejõudu kui elevantidel, teinekord suudame ikka hoiduda ja keegi ei saa sellest kunagi teadma.

  3. 4 andrus 20.03.2010, 7:58

    Läheb neh nõrgemaid kargama. Jah minu piinlikud seigad ninasarvedega on kah veel õnneks kappidest/savannidest välja tulemata.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: