reeturite kiituseks – lullad

Ülejooksikute aeg. Ikka on ülejooksik kangelane. Aeg on säärane. Kalabugin keda reeturiks nimetati näiteks. Ja vaata või ennast. Üle joosta saab mitmel alal.  Tema, ülejooksik ja reetur on piiripealne mees või naine, see kes on eesmineja pioneer ja siis kui teised järele jõuavad peaks ta olema nende jaoks juba üht-teist teinud. Loonud sillapea ja valmistanud laagri. Mul on kõik valmis. Aga juhtub et ei ole piiripealne vaid lähebki üle piiri, täiega läheb.

Juhtub nii et pioneer läheb üle, hakkab huntidega tantsima, sõbruneb indiaanidega, või mistahes muulastega. Nagu Avatari filmis. Indiaanid tuleb peale äratappu ja ära misjoneerimist igaks juhuks uuesti välja mõelda, siniseks värvida  ja panna nad igaks juhuks mõnele teisele planeedile elama. Aga jah näiteks armub ja teeb sugu. Juhul kui nood teised kah inimesed või inimlaadsed on. Kui muidu metsaga flirtimas käib siis seltsib loomadega nagu Tiina või Katku-Villu siis on lugu paha.  Lahend on ikka üks, maha tuleb raisad lüüa. Nagu Flecher Christian. Üles puua. Hanged by neck till you die. Ja vaadata kuis oma viimast valssi tantsid jalad õhus. Identiteeditantsu. Ja laulad Moosese ja Talle laulu. Kui sa Talleni jõuad ja Moosese laul sind enne ära ei tapa.

Ja siis kui armund oled tundub juba nagu üsna mõtetu mingi despoodist kapteni süüdistusi kookospähklite varguses kuulata. Pole nagu mõtet. Sest oleks nagu midagi reaalset. Ilus Tahiiti naine on ikka midagi väga reaalset.

Või hakkab ramp armastama  seda maailma, nagu Paul ütleb. Mis on tore statement. Praegu on ehk nii et kogudus on hakanud armastama seda maailma ja langenud ilma au ja häbita müts põlvedel maha aga mitte Jumala ette – see oleks hää. Vaid lihtsalt. Ja ilma ja häbita ummisjalu kaasa tormanud üleilmse himustamise ja rahajahiga ja rivaliteediga ning suudab parimalgi juhul pakkuda ei mitte muud kui vaid ehk reeglistatud rivaliteeti. Kui sedagi ega nad siis ise kõige enam nalja tee selle üle et kas ausalt on siis ikkagi võimalik või ei ole. Ja mis tähendab ausalt. Kui Toomepeal keegi tutvust kasutab on korruptsioon kui ise siis on jumala juhtimine.

Need kaks seal kusagil kaugel kellest Paul kirjutab või kes nad on, on ehk pigem selle tõu päästjad. Et võõrastele omad ja omadele võõrad ongi riimveelised, need kes vanad taksonid siiski ära päästavad ja marja ära koevad. Sellele on filmid sageli üles ehitatud et saab võõrastele omaks ja jääb omadele võõraks. Mnjah, normaaloludes tapetakse siuke ära, praegustes oludes arvatakse välja ja viktimiseeritakse. Stick to your own people, ütleb isegi klassik Anthony Soprano oma tütrele.

Ülejooksmine on massiline, nii massiline et ei läbetagi rääkida enam identiteedist vaid pigemini rollimängudest. Identiteet on aga tõsine asi. Ja reaalne asi sedavõrd kui ta kinnitub muude tõsiste asjade külge nagu näiteks sugu tegemine millel on sageli tõsised ja töömahukad tagajärjed nagu näiteks lapsed ja siis veel ehk surm. Surm on päris tõsine asi. Shotimaa viimane kuningas ehk Idi Amin ütles seda sellele arstile et surm ei ole mäng. Sina arvasid et kõik on mäng poiss aga me teeme sulle väikese realitychecki ehk kohaldame sulle surma et sa aru saaks et see ei ole mäng. 

Kui kõik üle lähevad ja jõuluks koju ning kõhu täis saavad mis siis saab? Sõda on läbi. Kui aga kõik teised samuti teisele poole üle lähevad siis on osad lihtsalt vahetunud. Kui kõik geydeks saavad, olgu siis lihtsalt mentaalselt tasandil, sest muudmoodi ei suuda ma seda ideaalset tulevast maailma ette kujutada, mis siis saab? Ega vist midagi suuremat. Lihtsalt normaalsuse mõiste läheb vahetusse ja kõik. Ja senine normaalsus muutub ehk salli matuseks ehk ebanormaalsuseks. Ja sall saabki kiriklikud matused. Ja nii vist lähebki hooga. Igalpool ümberringi. Nii et jookseme üle. Kas ülejooks on parem kui ära jooks – ei tea. Ainult et “ära” pole ju olemas. Sass röövime õige laeva kõlab võimas klassikaline luuletus Aleksander Suuman vist osaline seal. …. jaaa…. jaa… läheme merele. Merele minek pole ärajooks ega ülejooks. Merele minek on merele minek – lihtsalt merele ja kõik. Mere järgi on mitmel siin hammas verel. Ja siis on veel ülevool.

Kuna on vaskapoolsuse ja poliitkorrektsuse aeg siis on ülejooksikud hetkel au sees. Islami naine kes on läänelikuks saanud – sedamoodi on au sees ja elab nagu lääne naine ikka. Käib näiteks baaris endale partnereid otsimas nagu viisiks ja kombeks. Teistpidi vist ei ole au sees et Lääne naine endale koti pähe tõmbab ja asub mingit karikaturisti surmaga ähvardama nagu hiljuti Rootsis nähtud. Ja saab trahvi.  Siin on aga probleem selle vahel et vasakpoolne ilmavaade eeldab teatud üldinimlisi printiipe mida tuleb üleilmselt austada. Ehk vastuolu on kultuurilise relativismi ja näiteks või sellesama ehk naiste õiguste vahel. Näiteks või nendesamades islami maades. Ja vaskapoolsed tahavadki poliitkorrektsust aga kui neil empaatiavõimet ja suutlikkust pole siis on see kõmisev vask ja helisev kelluke ehk lihtsalt silmakirjalikkus. Ja nad on selles omas ihas globaalsemad kui parempoolsed seda kohe kindlasti. Nagu see Anglikaani piiskop ütles et integratsioon tähendab meil praegu seda et me ei tea kes meie oleme ja me ei tea kes teie olete aga püüame hästi läbi saada. http://www.meiekirik.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=1197&Itemid=1

“I think that vacuum is now giving way to a hostility to the Judaeo-Christian worldview. “I am pursuing a twin track on this: on the one hand you have to uphold the Judaeo-Christian tradition as a basis for making the most important moral decisions that need to be made.

“At same time, I am conscious that if present trends continue, we need another strategy… [as] in the last Dark Age, when Christian communities preserved the Gospel learning, and a kind of humanism, so that there were lights in the darkness. I think it would be wise for the churches also to build strong moral and spiritual communities that can survive and flourish in the darkness, and indeed attract other people to themselves. That’s the way I have begun to think.”

I ask him whether he feels the EU is helping move us toward this “new Dark Age”.

“Oh yes, absolutely,” he replies. “The EU is the source of much legislation in this country which refuses to respect Christian conscience, which has weakened a public doctrine of marriage, [and] which has compromised the dignity of the human person… A lot of this has its origins in European directives, and we haven’t seen the last of it either.”

As someone who spent the past 10 years in the House of Lords, he knows a thing or two about the influence of the EU on British law. “One of the things I’ve discovered is that most legislation in this country is an attempt to domesticate an EU directive… unelected bodies issue these directives. The feeling one gets with the EU is they will get their way whatever the will of the people.

“I think if you look at what has happened to the family, that is an unmitigated evil for this society. It has destroyed security for children, prevents their proper development, and the flourishing that God wants for them… seven million abortions since the passing of the abortion acts: that is an evil.”

In 2008 Dr Nazir-Ali hit the headlines when he spoke frankly about Britain’s immigration problems, saying that immigrants, “should be willing to adapt to living in a context shaped by traditional British values, which have been largely derived from the Judaeo-Christian tradition”. Of this episode, he says: “One has to speak the truth whatever the circumstances… My concern is with what attitude [immigrants] have to British society, and British values. Britain has never asked these questions. Ever.”

Et uus võimas hääl konserviinimestel kellede hulka ma ka ehk mingit otsa pidi kuulun ainult et just konservatiivid kipuvad süüdimatult viktimiseerima ja peale selle kogemist ei saa ma seda enam siiralt olla. Ka vaskpoolne ei saa jääbki üle olla kas emotsionaalne konservatiiv, riimveeline või midagi hullemat. Sundida mind võtma pooli ja valima musta ja valge vahel on alandav ja ma ei tee seda. Ma olen ühe valiku teinud ja lisaks veel iga päev teen aga mitte pealesurutud teiste mõõtkavas ei tee ma ega hakkagi tegema.

 Parempoolsed on ausalt egoistlikumad ja teevad oma asja ja seebitavadki ilma süümeta surnuks pärismaalsed ja evangeliseerivad lõpuni ära. Ilma poliitkorrektuseta. Parempoolne asi on aga juba olnud ja kaua olnud. Sestap ongi et läbiproovitud asi n.ö. Teisalt on parempoolsed julmad ja siin pole mingit vahet kristlike ja muude parempoolsete vahel. Kristlikud ehk ei tapa sind vaid oma kätega. Kui nad su vaenlaseks markeerivad siis ei armasta nad sind silmakirjakski enam mitte. Siis pead sa enne muutuma. Aga see muutumine on väga libe teema. Esimene kord on lihtne aga siis läheb keeruliseks ja kusagilt maalt demoniseerivad ja sildistavad parempoolsed sind enam ära kui kestahes muud. Sest neid ei huvita mitte vaenlase tundmine vaid tema markeerimine. Vasakpoolsed on aga ehk lihtsalt silmakirjalikud kes sind ka ei armasta ehk küll sõnus nad justkui seda tahaks.  Astun erakonnast välja – aitab sedasorti seiklustest ja lootustest et keegi sust huvitub, ei ikka aint kahuriliha on vaja muud midagi. 

Näiteks tänasest fundamentlismist oleks Randall Terry ütlus ühel propagandaüritusel 1993: “Ma tahan, et te laseksite end üle uhtuda sallimatuse lainel. Ma tahaksin, et te laseksite end üle uhtuda vihkamise lainel. Jah, vihkamine on hea (…) Meie eesmärk on kristlik riik. Meil on piibellik kohustus, Jumal on meid kutsunud seda maad vallutama. Me ei soovi võrdset aega. Me ei soovi pluralismi.”

Vihtle vihtle vihaga

Vihtle vihtle vihaga,

vihtle kohe vihaga.

Innukalt ja ihaga,

hea kasevihaga.

Võta värske kaseviht,

vihtle selg ja vihtle piht,

Vihtle jalad, käed ja turi,

kuni pole enam kuri.

Kuni viha pole enam

oled puhtam sa ja kenam.

Viht on lagenenud koost

järgi pole muud kui roots.

Kaseviht viib ihust viha,

ära viib ka viha iha.

Vihtle laval vihaga,

innukalt ja ihaga. 

Viheldud – siis vihata,

ei saa enam vihata.

Jalad ühel nõul

Kui on jalad ühel nõul,

kannavad koos jalanõud.

Kui nad aga nõus ei ole,

siis ei ole kiita olek.

Kui on sinu jalad riius,

mõlemal on armas priius,

kumbki kõnnib oma rada,

ajab oma õigust taga,

siis nad pole ühel nõul,

ja ei kanna jalanõud.

Vaatan neid, mind haarab õud

kumbki neist on ise nõul.

Ise ka ma muutun nõutuks,

sundida neid pole jõudu.

Las ma parem paljajalu,

läbin vahemaid ja alu.

 Ära aega surnuks löö

Ära aega surnuks löö,

las ta sinu pihust sööb.

Ära aega tapa, mõrva,

käitu viisakalt ja õrnalt.

Aega ära kui ei aja,

siis on temalgi sind vaja,

sinu juures on siis aeg,

aega viidab, kogu aeg.

Ta ei ihkagi sust lahku,

kui ta kogeb headust lahkust.

Kui sa oma aega kiidad,

sinuga ta aega viidab.

Ajal pole aega vähe

ja ta minema ei lähe.

Tal on soov kui sa ei sega

sinuga koos vananeda..

Advertisements

0 Responses to “reeturite kiituseks – lullad”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: