Pitcairni kroonikad

Siin on nüüd kogu  elanikkond. http://www.nytimes.com/2004/10/20/international/asia/20letter.html?pagewanted=1&_r=1

Et Bounty mässu jälgedes siis ehk täna 220 aastat hiljem. Terve see saaga ja imeilus film tõstatab küsimusi. Üks räägitumaid lugusid maailmas. Enam kui 250 raamatut on sellest ilmunud ja hulka filme. Eks ole Fletcher Christiani lugu ja tema Tahiiti naise vaheline armastus ka omamoodi kena Romeo ja Julia lugu. Ta abiellus Maimiti’ga kes oli kohaliku pealiku tütar 16 juunil  1789.

Nagu artiklitest lähtub on peamiseks küsimuseks see kas tegemist Pitcairnil Fletcheri jt järglaste näol (juhtumid jäävad ju kõik kusagile 60-sse aastatesse) pedofiilia või siis konsensuaalse ehk kokkuleppelise suhtega alaealisega. Nii et üks eetiline pähkel kohe kindlasti. Kas saab aga alaealise puhul üldse rääkida konsensuaalsusest? Sellega seoses mul ikka ja alati meeles lugu Ev-st kus Jeesus on simitsi abielurikkuja naisega. Ja küsimus et kas naine toona saigi nii väga abielu rikkuda. Või teisalt et kas ta sai mitte rikkuda kui temaga taheti rikkuda. Küllap oli olu üsna tänaste araabia maadega võrreldav. Kus ta sai ehk vaid appi hüüda. Seekord jäi aga kohe kindlasti hiljaks. Või ei olnud tal võimalustki ehk. Küllap oleks tänases keeles täpsem öelda et vägistamiselt tabatud naisega. Ja kui ta sellega/hüüdmisega ka hiljaks jäi siis sai ta oma isalt ja vendadelt surmanuhtluse niiehknaa. 

Et kas tegemist on Pitcairni puhul paradiisi või kaotatud paradiisi või koguni põrguga. Igatahes kärbeste jumala saarega ja mitte fiktsiooni vaid ajaloona. Ja ehk olid naised sääl lihtsalt tüdinud elamast selle meestekamba surve all nii nagu nad tänini ehk Uus Gineal elavad ja paljude muude rahvaste seas nõndasama. Islami rahvaste seas näiteks. Mis paneb omakorda küsima et kus lähevad piirid survamise ja kultuurilise erisuse ja selle austamise vahel ja kas neid ongi võimalik viimselt lahutada. Et kui on osalt oma rahvas ja jurisdiktsioon nagu Pitcairnil siis karistame täie rauaga ja viime pooled mehed saarelt ära vangi. Kui aga islami rahvastega siis oleme kultuuritundlikud ja aktseptime seda et naistel on kotid pääs ja kõike muud veel lisaks.  Siin on tõsine dilemma vasakpoolsetele. Kas pole?

http://www.smh.com.au/news/world/the-pitcairn-womans-survival-guide/2006/11/20/1163871339101.html

http://campaigns.wikia.com/wiki/Age_of_consent

http://books.simonandschuster.com/Lost-Paradise/Kathy-Marks/9781416597445/excerpt/1

Advertisements

0 Responses to “Pitcairni kroonikad”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: