Tähenduste nihkumisest

Tähenduste nihkumisest. Ohver tähendab tänases keelepruugis ennekõike kuriteohvrit ja eneseohvrit. See mis oli ajalooline ohverdamine ja sellega kaasnev mehhanism oleks siis täna pigemini viktimisatsioon. Enamjaolt viktimiseeritakse neid kellele otseselt ohvri kategooria ei laiene, nagu näiteks vaeseid. Muidu on aga meie poliitkorrektne maailm vägagi tundlik ametliku ohvrikategooria suhtes. Ja see on kristlusest tulnud, olgu peale et peamiseks blokiks ja muude mõõdupuuks selles ohvri kategoorias on juudid koos holakaustiga. Nagu õpimaterjalist selgines on selle taga kaude satisfikatsiooniteooria ja ohverduslik Pühakirja lugemine. Kus Jumal sai hetkeks nõrgaks et siis tugevaks saada ja õiglaselt kätte tasuda.

Ühiskonnas, kus rikkus on edukuse mõõdupuu ei saagi aga teisiti see olla – ega saakski. Viktimiseeringud on püsivad ja ahistavad. Mõtlen siinkohal ühiskondlikke viktimiseeringuid. Väikesi viktimiseeringuid leiab aset igas töökollektiivis ja sageli ka perekondades. Vägivallaks vallandub asi harva. Nagu jalgpalluhuligaanidel ja natsidel kel on selline õpetus et iga maa oma inimestele. Või pehmemes vormis nagu Tony ütleb Sopranodes et ma teeb isegi mustadega äri aga et meie lapsed käima hakkaks seda ei taha ei meie ega ka nemad. See on selline praktiline apartheid, mis on sageli tavamõistuslikuks lahendiks multikultuurilises ühiskonnas. 

On olemas eeldused selleks et kui riigivõim nõrgeneb siis võtavad just säärased äärmuslased võimu üle ja hakkavad asju otsustama.

Aga lugege ometigi Jahutaja suurepärast analüüsi Estoniast. Link paremal veerel.

Advertisements

0 Responses to “Tähenduste nihkumisest”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: