Tähenduste nihkumisest

Tähenduste nihkumisest. Ohver tähendab tänases keelepruugis ennekõike kuriteohvrit ja eneseohvrit. See mis oli ajalooline ohverdamine ja sellega kaasnev mehhanism oleks siis täna pigemini viktimisatsioon. Enamjaolt viktimiseeritakse neid kellele otseselt ohvri kategooria ei laiene, nagu näiteks vaeseid. Muidu on aga meie poliitkorrektne maailm vägagi tundlik ametliku ohvrikategooria suhtes. Ja see on kristlusest tulnud, olgu peale et peamiseks blokiks ja muude mõõdupuuks selles ohvri kategoorias on juudid koos holakaustiga. Nagu õpimaterjalist selgines on selle taga kaude satisfikatsiooniteooria ja ohverduslik Pühakirja lugemine. Kus Jumal sai hetkeks nõrgaks et siis tugevaks saada ja õiglaselt kätte tasuda.

Ühiskonnas, kus rikkus on edukuse mõõdupuu ei saagi aga teisiti see olla – ega saakski. Viktimiseeringud on püsivad ja ahistavad. Mõtlen siinkohal ühiskondlikke viktimiseeringuid. Väikesi viktimiseeringuid leiab aset igas töökollektiivis ja sageli ka perekondades. Vägivallaks vallandub asi harva. Nagu jalgpalluhuligaanidel ja natsidel kel on selline õpetus et iga maa oma inimestele. Või pehmemes vormis nagu Tony ütleb Sopranodes et ma teeb isegi mustadega äri aga et meie lapsed käima hakkaks seda ei taha ei meie ega ka nemad. See on selline praktiline apartheid, mis on sageli tavamõistuslikuks lahendiks multikultuurilises ühiskonnas. 

On olemas eeldused selleks et kui riigivõim nõrgeneb siis võtavad just säärased äärmuslased võimu üle ja hakkavad asju otsustama.

Aga lugege ometigi Jahutaja suurepärast analüüsi Estoniast. Link paremal veerel.

Advertisements

0 Responses to “Tähenduste nihkumisest”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: