Tagasi saamisest

25sady8brideshead-sebastian-and-charles-plus-teddyimg_0221nietzsche-Jesus%20saving%20disciple%20storm%20smallKadunud poeg sai tagasi aga ta ei olnud edasi. St et ta ei saanud tagasi endisse olukorda. Süüdimatusse noorema poja seisundisse. Inimsuhted on haprad. Ja kadunud poja lugu on ilus lugu küll aga ainult lugu on see Piiblis. Selle järgi ei elata. Nagu ma eile kirjutasin ollakse küll silmakirjaks päri Piibli/Jeesuse hinnanguga aga tegelikkuses ollakse pigem sellel seisukohal mida kehastab vastandpaari teine pool. Näiteks või Vanem vend, Marta või see kes pärandiasja lahendama läks. 

Üldiselt on nii et tee sa mida tahad ja miski ei aita. Kõik jääb vaid ja üksi sümboolsete zhestide tasandile. Oo, poiss tuli koju. No näed nüüd, kas ma ei öelnud. Näed nüüd millise supi sa oled kokku keetnud. Ehh, paras sulle. Nüüd lähed kaelani Mäniku karjääri ja hüüad seal 2 tundi Jumalat appi ja siis vaatame me mida sinuga teha annab. Ei tahaks olla kadunud poja nahas. Aga mingis mõttes me ju ikka oleme. Ja oleme isa ja enim ehk vanema poja nahas. Nina alla hõõrume oma õigust seda enam kui meil on õigus. Poiss kobistab ukse taga, tea mis me temaga nüüd peale hakkame? Ütleb vanam vend isale. Ah las kobistab peale, küll ta ära väsib. Uurime tausta ja anname katseaja siis me vähemalt ei vastuta kui ta jälle midagi kokku keerab. 

Kõige jubedam on aga see et inimesi kantaksegi maha. Tõmmatakse kriips peale. Sisuliselt hakatakse jumalaiks ja kuulutatakse teine Püha Vaimu vastu patustanuks. Demoniseeritakse inimene ära. See on sildistamisest kraad kangem asi. See on see et sind ei ole meie jaoks enam olemas ja kuna meie oleme usukogukond siis ei ole sind enam ka Jumala jaoks olemas. Sest meie kehastame jumala kogukonda maa peal. Sellise suhtumisega elatakse ja toimitakse. Kui Inglise koodeksis oli veel mitte väga ammu 80 kurjategu, mille eest oli surmanuhtlus ette nähtud siis oli ikka jube küll. Ja eks siis tuld tunnistajad ära tappa sest vahet polnud ju enam niikuinii. Kirjutab Sootak.

Tänapäeval ühiskond annab armu, st ei tapa vähemalt ja järelikult peab mingis mõttes ka uue võimaluse andma. Kirik aga nii helde reeglina ei ole. Seega on armu monopol läinud riigi kätte või vähemalt on ühiskonnal ja kogukonnal enam armu sageli kui kirikul. Riik hoiab alal armuvõimaluse inimese jaoks, olgu siis mistahes ajendil. Et kui elab siis maksab, no hea seegi. Hea et neilgi on. Aga mis jääb siis religioossete omaõigete eneseabi klubi ülesandeks? Just seesama jääbki.

Nii et tagasi ei saa. Kord öelnud üks neegrinaine palves Jumalale et tahtvat ühte valgete kogudusse aga nood ei lase mitte. Jeesus vastas talle palves et pole viga ega nad mindki sinna lase.

Brideshead revisited.

Käisime meie siis külas ja vanaema hakkab lapselast hurjutama meie nähes kuuldes kes me vanaema esimest korda elus nägime et vaata tädi/onu näevad kuidas sa nina nokid. Tavaliselt emad seda ilma võõraste kohaloluta teevad seekord aga siis nii. Mis oli üsna jube. Nii õpetatakse inimesed häbenema. Brrr.

Advertisements

0 Responses to “Tagasi saamisest”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: