sildistamisest

Ole see ühes Maailma Mõnda raamatus kus mehel oli suur hulk plekkkonserve mille pabersildid olid trümmis lahti ligunenud. Ja nii ta siis ei teadnudki et kas täna on söögiks sealiha või aprikoosid aga hea oli ikka ja tänulik meel veel pealekauba.

Ma siin ka mõtlin ja mõtlin aga ega muud meelde tulnudki kui vaid need kirjakohad kus Jeesus nuhtleb endi õigeks pidajaid ja teiste hukkamõistjaid. Patustele ei ütle Jeesus kordagi “abielurikkuja” vms. Ikka omaõigetele variseridele ütleb ta nõnda neile kes teisi valmis kividega surnuks viskama ja püstitama seega omaõigele valemoraalile veel üht kivikangrut ja püramiidi.

See tuli meelde moraalsest sildistamisest rääkides. Ei muud. Eks mul on neist va variseridest kahjugi juba. Aga see on vast teiste sildistamise varjukülg, et üks sõrm ettepoole ja kolm omapoole.

Ja Jumal võtab meid inimesi nagu see purjetaja trümmist ja ei tea et kas Turisti Eine või aprikoosiviilud. Ta nimelt vaatab vaid seda kas on õige firma ja parem enne. 

Mina pakun end kui õigest firmast ja parem enne on ka korras aga ikka päritakse et kas on Turisti eine või aprikoos? Ja nii ongi.  Komistuskivi ja pahaduskalju öeldi kunagi kellegi kohta nagu ma mäletan veel ähmaselt. Seatud langemiseks ja/ei/või tõusmiseks.

Vaat siuke metafoor tuli.

Sildistasin sildi ära. Panin talle nimeks – silt. Tema aga hakkas mind koledasti sildistamises süüdistama ja ütles et ei tema tahab hoopis viit olla. Ah, Jumal temaga, rehmasin käega ja ütlin et ole siis viit peale. Nii jäigi.

Ostsin võileiva hinnaga võileiva. Odavalt said, arvas sõber. Võileib söödud nägin kuidas galojann kutsub oma koerakest, “gucci,gucci, gucci!” Samal ajal lendasid Briti lühikarvalised poissmehed üle. Ehh, oli see vast hommik.

Advertisements

1 Response to “sildistamisest”


 1. 1 k 21.05.2009, 22:18

  Korrektne olles –
  kaubanduses on ‘parim enne’ leebem silt – see kõlbab tegelikult veel küll. Ka pärast parim ennet. Siis pole enam lihtsalt parim.

  Hullem variant on ‘kõlblik kuni’.
  See pärast kunit reeglina enam kõlblik ei ole.

  Aga see lihtsalt nii tähenärimise korras.
  Silte ju pole.
  Sildistamata tähed, mida näria.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: