Minu vaenlase vaenlane…

Pidada mu sõber olema. Ei, tea minul vaenlasi parasjagu ei ole. Aga ma vaatan neid kellel on. Ja mõtlen näiteks või 40-nda aasta peale, selle peale kui palju oli vasakpoolseid kibestunud kultuurainimesi kes kohe varmalt kvislingiteks hakkasid. Ilmselt pold kõiki nende asju avaldatud või olid siis müüginumbrid vähe kehvakesed. Või kriitika vaenulik. Ja Vene vägi võttis nende väikese asja ajada. Seni kuni midagi nii rikki läks et enam edasi elada ei saanud.

Nii nagu pohmelusehommikutel oli hää mõelda et ehk tuumasõda tühistab mu 10-e rublase võla. Seda olen ma ka oma töös tähele pannud et osad inimesed paigutavad endid varmasti üleüldistesse suurtesse  skeemidesse ja eriti nende kilda kellele suures skaalas liiga tehakse. No ei saa mitte süstida kui mu kaaslasi samal ajal ahistatakse. Märtrikompleks ühesõnaga. Girad räägib eespool neist moslemitest kelle noorus USA-s on isegi õnnestumiste korral tulvil alandust mis pulbitseb ja tahab välja. Nii segunevad isiklikud väikesed tragöödiad ja suured poliitilised skeemid.

No aga võtame või meie alternatiivajakirjanduse I&I. Nad peavad peeglisse vaatama ja tunnistama et on väga paljudele inimestele haiget teinud ja alati vaid seda poolt esindanud kes nende poole on pöördunud. Nii et väga võimalik et meil pole tegemist vaid Bäckmanide jms. vaid meie oma silma all kasvavad meile päris omad ja uued Vares-Barbarused ja muud kvislingid. Et uues rahvademokraatlikus ja antifashistlikus valitsuses oleks kohe uus Lauristin võtta. Vastandumise lastehaigusest tuleb vabaneda aga seda näitab otse ees ja ette suur juht ja linnapea. Ja eks viis vähemad vennad/õed järgi. Ma arvan et ma peaks ehk kuu aega vangiski vastu ja ikka Eesti põhiseaduslikule korrale ustavaks jääksin. Vast ehk siis hakkaksin mõtlema tõsiselt järele et kas ja kuidas….  Aga et sobratakse korra pesus ja kohe müüd end ja oma riiki rõõmuga kvislingitele maha, no natuke nagu liiga kergesti käib see asi teil.

http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=23312883

Vähe rumal küsimuseasetus. “…ja inimolemuse jõulist õelust, mis sädeledeski on süsimust…” (Alliksaar). Olemus ikka juba targa poeedi järgi.

Omandatud või geneetiline? Ja oleneb kas oled yanömamona või Dzainistina http://video.google.com/videoplay?docid=-2548114635643820643

http://et.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEainism

ües kasvanud.

Eeldused on ikka geneetilised ja avaldusvorm kultuuriline. Ja siis on ventiilid nagu karjäär ja sport jms. kalapüük ja jaht lisaks veel tavalistele patuoinamahhanismidele milles eespool juttu.

ja veel üks link:

http://www.crimeless.eu/artikkel.php?id=2

Viimase artikliga väitleks osas mis puudutab seda kuis vägivalda ohjati. “Peata kultuurides tagavad sotsiaalse rahu: 1. võrdsed võimalused, 2. väiksed kogukonnad, 3. vastutus hälbiva käitumise eest on kogukondlik, 4. kuna puudub keskne võim, peavad konflikti osapooled aktiivselt osalema (ohver, kurjategija ja nende lähedased), 5. hüvituse ja rituaalsete toimingute tõttu saab kurjategija kiiresti ühiskonda naasta ilma märgistamata. Võti sotsiaalseks rahuks ei ole parem kontroll kurjategijate üle, vaid sellise ühiskonna loomine, kus inimestel on väiksem põhjus ja võimalus kuritegelikult käituda (Michalowski 66).” Mis lühidalt  tähendab jätkuvat üleüldist pimedusega löödust suhtes patuoina mehhanismi. Seda ei nähta niigi palju et seda märgata saati siis mainida. ….

Advertisements

0 Responses to “Minu vaenlase vaenlane…”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: