Ilma netita

Kodus kadus kaabel ära ja lausa vapustav milline elukvaliteedi hüpe. Lapsed õpivad, inimesed suhtlevad. Võimas. Vabandan oma lugejate ees, tegu oli minust mitte olenevaga. Sry. Aga tagasi mõttekoja juurde. Tore oli.

Tahaksin oma rahutegemise kursust lugeda aga ei saa, no eks tule siis pigem teha kui lugeda. Kas pole? Olen siis nüüd saanud ehk osa kevadise kalapüügi isust otsa. Eile nimelt. Ja päike võttis nii ära et ega mind suuremat järgi olegi. Hea et ETV-s ilmateadustajana ei tööta. Lastaks kohe lahti. Ja kala oli tõeliselt aktiivne. Võttis lehekujulist metalli kui huvitab. Korra paar tahaks veel minna ja ehk jõuabki.

Sellses mõttes on hästi läinud et olen kevadele pihta saanud. Kasemahlast isu täis joonud ja esimese kalahimu otsa saanud. Nüüd siis veel viljad maha …. ja seemned inimsuhetesse. Jätkuv investeering inimsuhetesse.  Tänu usule. Teadusega oleks ma küünik edasi ja ei hooliks suhetest miskit. Sest ökoteaduse meelest on kogu inimelu vaat et kuritegu looduse vastu. Ja lõpmata süütunne oma ökoloogiliste jalajälgede pärast.

Armu ime mulle meeldib. Mu India sõbra sõnad USA-s. Miks kristlus? Armu pärast. Arm on uue alguse võimalus. Arm on seega aluseks ka tänasele Postmodernsele katkestuste kultuurile. Ilma armuta on vaid uus vorm aga ei uut algust. Vana sisu uues vormis ehk parimal juhul. Ja mõni ime et armuõpetus tuli ka ise läbi katkestuse.  Kirikukatkestuse. Vältused läbi Piibli aina lühenevad. Alguses on käsuõnnistus- ja needud kuni 1000-e põlveni. Ja siis jääb see järjest lühemaks ja lühemaks. Järeltuleva soo ja lapselasteni. Ja siis läbi Hesekieli tuleb juba see et iga vastutab vaid enda eest. Ka kirikuloos ei saanud peale ristmist tehtut andeks. Siis sai korra, siis kaks ja läbi pihisüsteemi väljakujunemise saab juba ehk korra aastas ehk niivõrd sageli kui pihil käiakse. Kord aastas on nõutud.

Ka Eesti maausulised räägivad et mingit andestust ei saa ega tohi olla. Välistatud. Arm tähendabki uut algust. Lõpparvet vanaga. Tegelikult on armu andmine inimestele kohutavalt  raske. Lihtsam on seda sõnadega teha kui tegudega. Tuhat korda sõnadega. Ja nii ehk enamjaolt tehaksegi. Arm sõnus aga ei tegudes. Kui moraalne raamatupidamine on sulle geenidesse süübinud siis on juba väga raske arveraamatut kõrvale panna sest kogu su mõtlemine on sest läbi imbunud. Aga tuleks ikka proovida. Markeerida kõik oma moraalsed võlglased ja siis nad minna lasta ja nendekohase arvepidamise ära lõpetada. Pühakiri sedastab et kui su vennal on midagi sinu vastu siis mine ja lepi sina temaga ära.

Kui ühel kevadel oli uppunud metssigade aasta, sest Konnaveski kaldad olid jääs ja nõnda neid sinna palju libises ja uppuski, siis eile lebas ojas kobras kõht taeva poole ja surnd mis surnd. Tea kuidas hukka saanud. Tahan sellega vaid seda öelda et õnnetuste läbi ei hukku vaid inimesed vaid ka palju loomi hukkub ja need õnnetused ei pruugi sugugi olla inimestega seotud. Ja ilus suur pruun rästik läks üle tee. 

Enne  sai veel teenistust peetud nii et tegus päev oli. Ihu on vähe piimhappene küll aga muidu pole viga.

Rahutegemise kursuse kava hakkaks siis nõndamoodi minema: Et räägiks rivaliteedist ja mimeesisest ja sealt edasi siis tasapisi positiivse mimesise juurde jõuaks ja miks mitte ka konflikti lahendamise tehnoloogiate juurde Lehtsaare võtmes. 

Mis mulle muret teeb on see mida ma nimetaksin olemise paradoksiks: Mida vähem sa mõtled otsale, mida enam ehedalt animaalne ja võitluslik sa oled seda kergem on sul ehk elada ja mõnedel väidetel ehk isegi – seda kauem sa elad. Sest kas ei olegi see mitte elu sisuks. Mida enam sa aga mõtled otsale ja sellega arvestad, seda morbiidsemaks sa isegi võid muutuda. Mina olen avastanud naistemaailma selles mõttes et suhted ja ihusugu on tähtsad ja üha tähtsamaks saanud. Need tunduvad nagu olulisemad olema kui meeste rivaliteet, püsiväärtusemad vähemasti. Eile küsiti mult selle peale et kas sa nii naiselik oled või? Et väärtustad näiteks seda et lapsed on kodus. Sugugi mitte halva tooniga ei küsitud. Ebamehelik sest mehed peavad võitlema lõpuni ja sõdima ja … Oh jah, ei tea. Ja mingi aje on sees mis sunnib, mis teha? Eks tule oma tähte järgida. Täht on alles ja aje on sees.

Advertisements

0 Responses to “Ilma netita”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: