Ilus päev

On iga päev mil püüad teha head. Ja toestada võrgustikke. Täna sai käidud ah mis siin ikka salata Lootuse külas sai käidud ja väga kena oli. Väiksem kuidagi kui olin ette kujutanud aga puhas ja korras ja kena. Ja selleski osas oli kõik nii nagu arvasin, et jõed sealt mööda voolavad kus kalad sees elavad. Ja üks vana vend neid seal püüab ja teisi nendega toidab. Vanim mees oligi vast juba tublisti üle 70-e.  Seda kala asja ma aimasin aga ei teadnud enne. Täna tundsin et nüüd varsti varsti tuleb omal ka jälle minna.

Sai seal nähtud ka ühte inimest kellega sai kunagi juttu aetud. Suur asi kui inimene elus ja alles ja püüab, vähemalt püüab. Eriti siis kui inimene sõltlane on olnud. Nüüd oli silm selge ja vaaritas suppi. Splendid.  Müts maha sellise mehe eest nagu Märt.

See oli väga helge ja kinnitav kogemus näha seda mis seal tehakse.  Ja sellist projekti ei kujuta ettegi riiklikuna. Arvan et erakätes töötavad sellised asjad lihtsalt paremini. Ja kristlises vormis. Millises siis veel? Nii kristlus endas kätkebki lootust tulevikuks ja ellujäämiseks ja  elus püsimiseks. Sellistes kohtades saad aru et ainus õige vorm saabki vaid kristlus olla. Kristus kui inimese kõikide lootuste kvintessents. Riik  saab sealjuures vaid  materiaalselt aidata.

Mõnel ehk oli pilk veel tuhm. Mõnel ehk tuhmiks jääbki aga mõnel silm säras. Sellise töö nimel nagu seal tehakse tasub elada. Üle saja mehe kes on siiani seal puhtaks saanud. Tehke järgi ateistid ja muud istid. Ja ei ole  võimalik teha. Lihtsalt ei ole võimalik. Ja mida see tõestab? Vastake ise ära.

 Ja tänud ka Mairele kes selliseid kodanikuühiskonna projekte  populariseerinud on. Siis käisin veel vana püha õe juures palves. Mis oli – tore.  Ja muud vennad ka on heatahtlikud ja andestavad ja leebed.

Nii et…………..

Mina aga olen jälle tagasi praktik.  Kutsutakse sõna jagama.

NG-st tuleb Jeesuse lugu. Peamine tunne mis mul seda vaadates on on klaustrofoobia. Sarnane tunne nagu kord Helsinkist Tallinna lennates kui olin akna all ja minu ning vahekäigu vahel oli veel kolm sajakilost meest.

Ei Sinus pea valima emba või kumba

Sa oled mu kõikide lootuste summa

Advertisements

0 Responses to “Ilus päev”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: