Majanduslangus

Amasoonase  vihmametsas ei ole majanduslangust ütleb rekkamees Pets. Jah aga neil ju majandust ka ei ole. Anekdooti Mongooliast teate? Milline on kõige sõltumatum riik maailmas? Mongoolia kuna neist ei sõltu mitte midagi. Tegelikult aga ongi see vist tänapäeval pigem kaitse ja vabadus kui sust midagi ei sõltu. Mitte vastupidi et mõjukust mõõdetakse mõjuga, mitte mõjutusega. Sõltumatus aga ongi vist tänases ilmas parim võimalus ellu jääda. Ehk ainukegi. Olla väljaspool pälvimushierahiaid.

Mõtlesin ise ka anektoodi välja. Tuleb Barack Tallinnasse ja küsib Toomaselt et kas minu valimise taustal oleks võimalik et Eesti järgmiseks presidendiks saab venelane. Miks mitte, vastab Toomas kui ta on mustanahaline. 

Nende majandus on slash/burn põllundus parimal juhul või siis täielik küttimine ja korilus. Mis võtab rohkem ruumi ja nõuab aeg-ajalt ümberkolimist. Kui väljaspool majandust asuv majandus, ütleme siis et naturaalmajandus siseneb meie majandusruumi siis asetub ta kõige viimasele astmele valge mehe hierahias. Akulturatsioon seda tähendabki et inimeseks saades saad sa kõigepealt kõige viimaseks inimeseks. Hea näide on motiloonid keda raamat ka Eestikeeles ilmunud Bruchko toob näiteks kui kristlusindiaane kelle käsi on hästi käind ja just tänu nende pöördumisele. Nägin hiljuti üht dokfilmi kus aga olid nad täpselt sama akultureerunud nagu teisedki. Ja nende eelnev pöördumine ei ole neid mitte parema põli jaoks päästnud. Ehk oli keskaegne evangelisatsioon meiemaal isegi etem, kohalikud ülikud konverteeriti uues hierahiaski ülikuteks ja neil oli jätkuvalt eelisi kuni Jüriööni arvatakse nõnda.

http://query.nytimes.com/mem/archive-free/pdf?_r=1&res=9A0CE0D91F39E033A25750C1A9659C94659ED7CF

http://www.bruceolson.com/english/texts/miracle3.html

http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,793678-1,00.html

Indikatiivne on sealjuures küsimus ka sa rehabiliteerid oma kiriku ohvrid läbi ajaloo st küsimus kas oled valmis Kristusega minema kristluse vastu? Jah vastan mina, rehabiliteerin kõik oma kiriku ohvrid läbi ajaloo.  Motilone tuntakse ka bari-de nime all.

Selkulaarsel läänel ei ole enam moraalset õigust mitte kedagi evangeliseerida. Rääkida teoorias vaimudest samal ajal kui evangeliseeritavad suhtlevad vaimudega igapäiselt ja harjumuspäraselt. See oleks ehk isegi naljakas kui see kurb ei oleks.  Sellisena pole evangelisatsioon muud kui kultuurimperialismi vorm. Esimene valge mehe maakuulaja on evangelist kes valmistab teed viinakaupmeestele ja teistele hullematele kes küll jagavad ehk kristluse vormi kuigivõrd mitte aga sisu. Ja see kõik käib edasi. Näiteks või hantide seas. Miks lubatakse seda. Kus on Eesti kultuuritegelased? Nad vist ei tea lihtsalt neid kes itta “valgust” lasevad. Ljus i öster-t.

Hiljuti oli Paaris üks ellujäämiskursuste läbiviia kes ütles et tänase inimese mõtlemise alumine aste on kõrgem kui kütt/korilase mõtlemise kõrgeim aste ja sellepärast ei saa tänane inimene enam metsas hakkama. Tea midagi. Ehk on hoopis raskem omas keskkonnas hakkama saada kui metsas. Aus olles tuleks kõigepealt nagu mormoonid teha. Evangeliseerida oma esivanemad ja ennast nende eest ära ristida. Meie aega ja meie maailma ära evangeliseerida. See oleks vast tore riitus siuke aegadeülene. Naljakas mõte. Kas pole aga needki teised seal kuskil meie esivanemad vähe teises ajas? Veelgi parem oleks aga iseenda evangeliseerimisest alustada.

Advertisements

0 Responses to “Majanduslangus”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: