tuleeeb

Kibeduse ja ohvrimentaliteediga on nigu on. 20 a elust on pikk aeg aga siis selgub ühtäkki et on mingi intriig ja ongi kõik. On paar aktiivsemat intriigitsejat ja teised on muidu kätepesijad pilaatused kes lähevad üldise mimeesisega kaasa. Siuke asi aga viib kergesti põrgusse ka, pimesi kaasasööst.

Kui patt on negatiivne mimeesis ja mida muud ta on, teisisõnu rivaliteet, siis osalemine sellises kollektiivses ärapanemises on suisa surmapatt. Aga eks ma olen selles mõttes rahul et olen oma asja viimasesse Jumala kohtusse edasi kaevanud ja eks siis saa nad oma palga.

Aga eks ole meil ju ka eetiline kohustus mingit õigust maa peal kehastada. Ei saa nii et juriidilistele isikutele eetika ei laiene. Ikka laieneb. Kui muidu tore tehas teisest otsast ikka mürkki välja ajab siis on keffa. Ja nii tulebki ütleda.  

Päike on pesas aga sedapuhku me ta jõulukuusetuledega sealt välja meelitame. Lapsena unustati mulle öelda et päevad hakkavad jälle pikemaks minema ja nii ma mõtlesingi et nüüd on läbi, üha pimedamaks ja pimedamaks ja et mul on õnnetus elada ajal kui päevavalgus sootuks otsa saab.

Jah tänan, jahutaja, siinkohal oleks küll soovinud näoilmeid ja zheste lisaks et paremini aru saada.

Vanas Kreekas oli ka ju ütlemine et kas kilbiga või kilbil.
Zirardidega on see viga et nad sunnikud prantsuskeelsed on. Seega ei minust ole selleks asja.

Aga juttu tuleb jah ikka ajada, see tõsi on. Ja jutu sisse pikkida inimesi ja asju. Et tuleks selline rulaadi või siis vähemalt juustuvorsti moodi asi välja. Küll ikka kuulatakse. Just. Kui lõkke äären ja punaveiniga siis kohe väga kuulatakse.  

Aga jah nädend läheb edasi, täitsa paratamatult lähe edasi. Elu lõputa seebiooper. Tualettseebiooper. See pole enam see seep mida vanasti kodus tehti ja mida rotid isuga pistavad.

Ja vorellid ujuvad edasi ja väikesed ihulikud rõõmud jäävad ka seni kuni ihu tiksub.

Kõik ilmsed asjad, neli rubla raha, pool klaasi piima, keldris soome kelk…….

Aga Toomas Pauli saab süle ja süllaga jõulu aeg ja pole paha. Ta siuke sientoloog on, või kes teab mis -loog aga niidab nagu loogu esmases naiivsuses olijaid küll. Oma kristluse lõpetatud projektiga mis kord ühe kord teise teaduslise lahenduse peale ja poole kargab.

Ervin Õunapuu tundus mulle aga sedapuhku lihtsalt väga naljakas delfis ja meie häiritud tigetõsine sõber veelgi naljakam.

Selline Don Quiote tundus Erwin, kes sõdib veskitega, iga veskiga mil kristlisi märke küljes tundub olevat. Pugistasin omaette kohe naerda ja püüdsin välja mõelda sellist ulmeruumi kus kristlisi sümboleid ei oleks. Ei suutnud.  See ju lugemisest oleneb. Nii et ta kõigepealt loeb Hurda kristliseks ja siis sõdib ta’ga vähe.

On inimesi kellele tõsiseltvõetavuse privileegi ei tohikski anda. Nad peavad endid ise tõsiseks tegema  ja oma tõsiseltvõetavuse n.ö. välja teenima läbi tõsiasjade nagu raha, vägivald, seks , surm jms. Aga muidu ei. Muidu nad lihtsalt lahmijad on nad nagu ka fundamentalistid.

Advertisements

0 Responses to “tuleeeb”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: