Püha

Kui jõul on riigipüha siis mida pühitsetakse? Jõul on sünna, ok sellest saab veel aru. Aga et riik peab  ristilöömise ja ülestõusmise püha sellest on raskem aru saada. Aga hea küll, see selleks. Tore et peab. Kuidas püha pidada? Kingitused on toredad. Nagui ütleb Gauss ei ole tasuta kingitusi olemas. Mis on ka tore. Eks nad jõusta sotsiaalseid sidemeid. Ka tasuta lõunaid pole olemas. Mis on ka tore. Midagi ei saa tasuta, peale armu aga  sedagi saab tasuta vaid tasulisuse foonil, ei muidu. Seega on arm siiski väga kallis, nende jaoks kes seda hinnata oskavad.

Kui sinna teenet mööda saaks siis palun minge. Aga kui armust, siis oodake, ma tuleks ka. Arm on imelik asi. Mida suurem pälvimuslik taust seda enam me seda hinnata oskame. Seega oskavad need kes on püüdnud ja ebaõnnestunud seda enam hinnata kui nood kes pole midagi ise teinud. Aga ega tea kas see alati ikka niimoodi on? Tähendamissõnad väidavad et viimasel tunnil viinamäele läinud said sama palga mis nood kes pika päeva rühelnud. Milline inimlik ebaõiglus ja töölepingu seaduse rikkumine? Aga nii nood jumala asjad on. Sina püüad ja ebaõnnestud ja siis tuleb see kes ei püüa ei olegi kunagi püüdnud ja nopib vilja. Ja sina püüad edasi, kibe veel pealegi selle peale kes tuli, nägi, võitis. Mingi kadunud poeg ja pärija Kalkuttast. Ja kuidas ristub see muidusaamine kõigi muude selle ilma pälvimuslike redelitega. Ta on vist pigem paralleelne. Kui ta aga on paralleelne siis tähendab see veelkord seda et ametkonnal, jah isegi kirikul, pole ka armuga muud pistmist kui see lugu, mida kirik esindab ja teenimine mida kirik praktiseerib. Mida enam on kirikus lugu ja teenimist, seda enam on kirik kirik.

Aga jah läheme meie siis õhtust sööma ja seal enneäe laua taga istub—-jah tema ise? Kes, küsite teie. Tema ise – kirjanik, pealegi veel ameerika oma. Ja räägib ja räägib ja räägib. Siuke kirjanik kes on mässaja. Ja mis neil viga seal mässata, tõlget pole vaja ja alaväärsuskompleksi ei ole. Ikkagi ameeriklane ju. Jube tore oli süüa kooki ja kuulata kirjaniku lugu loo peale. Nagu kirjandusõhtu. Järsku oligi.

Advertisements

0 Responses to “Püha”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: