Kurjategija

 
Kurjategija teeb kurja,
kui ta kuri nõu läeb nurja,
siis ta teeb ka vahel head
ta ei taha, ta ei pea.
 
lihtsalt hea tal kukub välja,
kui ei tule kuri välja.
Siis on kurb me väike kurjam,
et ta kuri nõu läks nurja.
 
Tule sa ja lohuta,
hirmuta ja kohuta,
igatmoodi kurja tee,
siis saab rõõmsaks kurja meel.
Elu on tuurid üles võtnud. Pole aega kirjutada. Mulle väga meeldib uus Eesti seriaal “Tuulepealne maa”. Kunstiliselt meeldib, mitte muidu. Blogis tuleb ju täpselt öelda et jama ei tuleks. Eriti see Vapside kõne meeldis kus saksa natsivõtmes püüti probleeme lahendada ja igast dekadente manati.
Terve rahvuskehandi õpetus. Hitler võttis selle õpetuse Kochilt ja tema kepikestelt. Ja nägi juute, mustlasi jt kui Kochi kepikesi Saksa rahvuskehandis. Jääb vaid spekuleerida milliseks oleks kõik kujunenud kui vapsid oleks võimule jäänud. Demokraatiliselt neid ju valiti. Kas oleks see meie rahva saatust muutnud ja Molotov Rippendroppi poleks siis juhtunud? Ei tea, ei tea. Vaevalt. Ega sellised jõud pole praegugi lakanud, need on rahvusliste helmeste näol täiesti olemas. Kas tahavad kõva kätt. Ega see käsi praegugi just nõder ole.
Need inimesed on olemas kes tõrvikuvalgel natuke müstiliselt ja eksootiliselt probleeme lahendaks ja küllap võimalusel ka kohalike Kochi kepikestega arveid õiendaks. Aga siiski milline lummus oli ja on tõrvikurongkäikudel. Kui oluline on vorm milles sisu pakutakse. Nõukaajal ma mäletan oli ka mingi tõrvikurongikäik mis oli mulle kui toonasele lapsele väga lummav. Mingi üliõpilaste oma Toomapeale. Elava tulega sahkerdajad on põnevad. Ja kuidagi olemuslikult kehtiva võimuga vastuolus. Vallanduv rahva energia on vast paratamatult kehtiva võimuga vastuolus? Natukenegi. Kehtiv võim ei viitsi eksootikale rõhuda. On muidugi võimalik et kehtiv võim just vallandabki rahva madalad ajed ja saadab nad Kochi kepikeste kallale nagu Saksamaal tehti. Üldiselt võim nii ei tee. Madalad ajed on alati võimule ohtlikud kuna võivad taasvallandada bellum omnium contra omnesi. Seega ei saa riik vägivallamonopoliga mängida. Mingit romantikat pakub ju ka Vangla reklaamikampaania Tallinna tänavail. Vabaduse valvur.
Teisalt arvan ma et psühholoogiliselt vallandasid siuksed poolametlikud riitused nagu toona saksas jõud mis andsid inimestele tunde et just läbi oma madala instinkti poolametliku vallandamise sai inimene midagi ära teha ja osaleda suures eesmärgis, nii suures et see eetiliselt vaat et iga abinõu pühitses. Vaat milline anrhosündikalism, otsetegevus.
Meie kolmandas sektoris on kõik abitu ja hall ja igav. Ja inimesed ei toimle eriti sest nad ei usu endisse ja vaevalt oma riikigi. Riik on parimal juhul n.ö. “hea mõisnik”. See on selline nokk kinni saba lahti olukord. Need kes õigete asjade eest mures neid ei saa väike ja lihtne inimene sellepärast tõsiselt võtta et nad nii palju palka saavad. Ja nii ongi et muretsevad need kelle muret tõsiselt ei võeta. Isegi kui mure sageli ise siiras on. Need kel omal vähem muresid muretsevad nende eest kel muret süle ja seljaga.
Ainult et kuidagi mööda nad üksteisest mõtlevad nad. Inimeste loovus ei tärka lihtsalt niisama. Ta tahab vorme ja väljakutseid millesse kasvada ja et üldse kasvama hakata. Tahab muuseas ka omandit. Need oma kodu ehitajad maal on igati loovad inimesed ja tüübid. Minu külas näiteks. Programme ja projekte ja rahahuumust toeks.
 Ja küllap on neid, selliseid Kochi kepikeste otsijaid religiooni vallas ja üldse igas vallas.
Advertisements

0 Responses to “Kurjategija”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: